Kierunki studiów KrakównewStudia KrakówStudia społeczneTOP KrakówTop studia

Stosunki międzynarodowe w Krakowie

Studia na kierunku stosunki międzynarodowe mają charakter wysoce interdyscyplinarny. Łączą one wiedzę z zakresu nauk o polityce, prawie, ekonomii i kulturze. W Krakowie cztery uczelnie oferują kandydatom ten rodzaj studiów.

W zależności od wyboru uczelni studiowanie na kierunku stosunki międzynarodowe może mieć różny charakter. Odzwierciedlenie tych różnic są z pewnością proponowane na poszczególnych uczelniach specjalności.

Krakowska Akademia im. Frycza Modrzewskiego proponuje kandydatom trzy specjalizacje, których wybór następuje od III semestru. Są to:

  • Handel zagraniczny
  • Logistyka międzynarodowa
  • Współczesna dyplomacja

Stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Jagiellońskim

Propozycja, którą przygotował dla kandydatów Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ, to możliwość profilowania kształcenia, zgodnie ze swoimi zainteresowaniami, na jednej z dwóch ścieżek specjalizacyjnych: bezpieczeństwo międzynarodowedyplomacja współczesna. Wybór ścieżki specjalizacyjnej dokonywany jest na podstawie pisemnej deklaracji studentów pierwszego roku.

Stosunki międzynarodowe na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie

Na kierunku kształceni są specjaliści w zakresie międzynarodowych procesów polityczno-społecznych i gospodarczych świata. Studiujący poznają zagadnienia dotyczące międzynarodowych systemów politycznych, stosunków gospodarczych, współpracy w obszarze kultury oraz ich uwarunkowań społecznych i cywilizacyjnych.

Specjalności na studiach I stopnia:

  • Euroazja – polityka i gospodarka
  • Polityka i komunikacja międzynarodowa

Dowiedz się więcej wybierając kierunek i uczelnię z listy umieszczonej poniżej.

Kierunek stosunki międzynarodowe w Krakowie

Więcej informacji o kierunkach społecznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia społeczne Kraków. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z tkanką życia społecznego, bezpieczeństwem, mediami, komunikacją i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia społeczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Krakowie.

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia