Kierunki studiówKierunki studiów SzczecinStudia SzczecinStudia techniczne

Inżynieria w medycynie w Szczecinie

Na kierunku inżynieria w medycynie nauczysz się stosować wiedzę z zakresu projektowania materiałów i biomateriałów do celów medycznych oraz obsługi i serwisowania aparatury medycznej.

Studia na kierunku inżynieria w medycynie proponuje kandydatom Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie (Wydział Technologii i Inżynierii Chemicznej ZUT).

Jeżeli jesteś otwarty na nowe rozwiązania i technologie, masz głowę pełną pomysłów, chcesz zmieniać świat, poprawiać jakość życia w wielu jego obszarach, a jednocześnie interesujesz się naukami przyrodniczymi i technicznymi, to kierunek inżynieria w medycynie jest dla Ciebie.

Program studiów realizowany jest z udziałem pracowników badawczo-dydaktycznych Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego i ZUTu. Tok nauczania łączy w sobie wiedzę i praktykę niezbędne do projektowania nowych technologii inżynierskich w obszarze medycyny. Studia te są komplementarne z zagadnieniami z kierunków lekarskich i pozwalają na zdobycie wiedzy z zakresu nowoczesnej działalności inżynierskiej w medycynie.

Wiedza ta dotyczy świadomego modelowania, projektowania i kształtowania struktury materiałów/biomateriałów pod kątem zastosowania ich w medycynie (np. w instrumentarium chirurgicznym, implantologii, protetyce/stomatologii) oraz obsługi i serwisowania aparatury medycznej. Do najważniejszych zagadnień zalicza się modelowanie/projektowanie implantów, sztucznych narządów, nośników leków w różnych terapiach, biosensorów. Dotyczy to również inżynierii tkankowej i stomatologiczno-protetycznej oraz obsługi systemów diagnostycznych stosownych w medycynie (tj. laparoskopu, tomografu komputerowego, itp.).

Perspektywy zawodowe – absolwent tego kierunku może podjąć pracę w:

  • firmach wytwarzających nowatorskie materiały/biomateriały i produkty,
  • przemyśle medycznym, stomatologicznym, kosmetycznym,
  • laboratoriach naukowo-badawczych nastawionych na innowacje produktów/wyrobów medycznych,
  • jednostkach akredytacyjnych i atestacyjnych wyrobów medycznych,
  • jednostkach konsultingowych,
  • firmach konstrukcyjnych w branży medycznej,
  • firmach handlujących sprzętem/aparaturą medyczną,
  • ramach własnej działalności gospodarczej (typu Start-up).

Kierunek inżynieria w medycynie w Szczecinie

Dowiedz się więcej o studiach, kierunkach, rekrutacji – Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków – sprawdź naszą stronę studia techniczne Szczecin. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Szczecin.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Szczecinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Szczecinie:

Studia w Szczecinie

Kierunki studiów w Szczecinie

Rekrutacja na studia w Szczecinie

Uczelnie Szczecin

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia