Kierunki studiów SzczecinStudia SzczecinStudia techniczne

Inżynieria środowiska w Szczecinie

Myślisz o tym, by wybrać studia techniczne w Szczecinie? Dowiedz się więcej o kierunku inżynieria środowiska.

Studia na kierunku inżynieria środowiska prowadzi Zachodniopomorski Uniwersytet Technologiczny w Szczecinie.

Inżynieria środowiska na Zachodniopomorskim Uniwersytecie Technologicznym w Szczecinie (ZUT)

Absolwenci studiów I stopnia na kierunku inżynieria środowiska, proponowanym przez ZUT w Szczecinie, posiadają wiedzę z zakresu wykonawstwa i projektowania obiektów inżynierii środowiska. Uzyskują wiedzę związaną z sieciami, instalacjami i urządzeniami wodociągowo-kanalizacyjnymi, gazowymi, ciepłowniczymi, zimnej i ciepłej wody, centralnego ogrzewania, wentylacyjnymi, klimatyzacyjnymi oraz chłodniczymi. Zakres studiów obejmuje także technologię oczyszczania ścieków i uzdatniania wody, systemy gospodarowania odpadami i osadami ściekowymi, a także konwencjonalne i odnawialne źródła ciepła.

Nowe obiekty budowlane, aby mogły zostać dopuszczone do użytku, muszą być wyposażone w instalacje: wodociągowe, kanalizacyjne, centralnego ogrzewania, gazowe, wentylacyjne itd. Ich projektowaniem, wykonawstwem i eksploatacją zajmują się Inżynierowie Inżynierii Środowiska, zwani Inżynierami Sanitarnymi lub w skrócie Instalatorami. Zawód Instalatora jest więc równie istotny jak zawód Konstruktora czy Kierownika Budowy. Dobry Instalator jest zawsze poszukiwany na rynku pracy i bardzo dobrze wynagradzany, więc jeśli chcesz dowiedzieć się jak wygląda wyposażanie obiektów w liczne instalacje, masz nowe pomysły i koncepcje – jesteś w idealnym miejscu. Inżynieria Środowiska to bardzo ciekawy i ważny kierunek.

Specjalność:

  • Instalacje Sanitarne IS.

Kierunek inżynieria środowiska w Szczecinie

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków – sprawdź naszą stronę studia techniczne Szczecin. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Szczecin.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Szczecinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Szczecinie:

Studia w Szczecinie

Kierunki studiów w Szczecinie

Rekrutacja na studia w Szczecinie

Uczelnie Szczecin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia