Kierunki studiów Zielona Górarodzaje studiów Zielona GóraStudiaStudia historyczneStudia humanistyczneStudia Zielona Góra

Studia historyczne w Zielonej Górze

Dla kandydatów zainteresowanych dziejami Polski i historią powszechną studia historyczne przygotował Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Zielonogórskiego.

Wybierasz się na studia historyczne w Zielonej Górze? Kierunek historia proponowany przez Uniwersytet Zielonogórski, pozwoli Ci obrać jedną ze ścieżek zawodowych: nauczycielską lub zarządzanie dokumentacją w urzędzie i firmie.

Historia na Uniwersytecie Zielonogórskim

Absolwent studiów pierwszego stopnia na kierunku historia zyskuje wiedzę historyczną z zakresu dziejów regionu, Polski i powszechnych oraz umiejętność korzystania z różnych źródeł informacji, selekcji pozyskanych informacji, oceny ich rzetelności i przydatności dla rozwiązania zadań, umiejętność dyskutowania na tematy naukowe i uzasadnienia własnego stanowiska.

Absolwent historii posiada umiejętności w zakresie: wyszukiwania informacji, przygotowywania raportów oraz tekstów popularnonaukowych, posługiwania się językiem pisanym i mówionym w zakresie ukończonych studiów oraz dziedzin pokrewnych.

Studia historyczne przygotowują także do podejmowania współpracy międzynarodowej, zwłaszcza w obszarze transgranicznym oraz podejmowania ról animatorów środowisk lokalnych.

Więcej informacji w opisie kierunku na stronie UZ (link poniżej).

Kierunki studiów historycznych w Zielonej Górze 2024

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia historyczne Zielona Góra. Interesujesz się działalnością człowieka w przeszłości i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia historyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Zielonej Górze.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Zielonej Górze:

Studia w Zielonej Górze

Kierunki studiów w Zielonej Górze

Rekrutacja na studia w Zielonej Górze

Uczelnie Zielona Góra

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia