Studia prawnicze w Opolu

Kandydat zainteresowany studiami prawniczymi w Opolu może podjąć studia na Uniwersytecie Opolskim. W ofercie m.in. kierunek prawo oraz administracja. Ofertę uczelni uzupełniają jeszcze takie kierunki jak: bezpieczeństwo wewnętrzne oraz kierunek prawno-ekonomiczny obsługa biznesu.

Studia z zakresu administracji można również podjąć na Politechnice Opolskiej a na kierunku administracja i bezpieczeństwo wewnętrzne w Wyższej Szkole Bankowej w Opolu.

Po studiach na kierunkach związanych z administracją bardzo prawdopodobne jest, że znajdziesz zatrudnienie w:

  • administracji samorządowej i rządowej (np. w urzędach miast, gmin, starostwach powiatowych, urzędach marszałkowskich, urzędach wojewódzkich, urzędach skarbowych),
  • administracji sądownictwa i prokuratury,
  • administracji służby więziennej, straży pożarnej i policji,
  • administracji finansowej,
  • administracji służby zdrowia, pomocy społecznej, oświaty i kultury,
  • administracji sektora prywatnego,
  • biurach obrotu nieruchomościami. 

Co po studiach na kierunku prawo?

Absolwent studiów prawniczych uzyskuje tytuł zawodowy magistra w dziedzinie prawa i jest przygotowany do podjęcia wszystkich rodzajów aplikacji koniecznych do wykonywania zawodów prawniczych (sądowej, prokuratorskiej, adwokackiej, radcowskiej, notarialnej, komorniczej, legislacyjnej).

Studia prawnicze przygotowują absolwentów do podjęcia pracy w organach wymiaru sprawiedliwości, organach ścigania, w obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych oraz w urzędach organów administracji rządowej i samorządowej.

Studia prawnicze pozwalają także na zdobycie umiejętności sprawnego poruszania się na rynku pracy i w gąszczu przepisów prawnych, uczą rzetelnego, uczciwego podejścia do pracy zawodowej, pewności siebie oraz trafnego i szybkiego podejmowania decyzji, co daje absolwentom liczne możliwości rozwoju zawodowego na wielu płaszczyznach.

Kierunki studiów prawniczych w Opolu

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia prawnicze w Opolu. Interesujesz się zagadnieniami prawniczymi lub myślisz o karierze w administracji i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia prawnicze.

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia