Kierunki studiów OpoleNowerodzaje studiów OpoleStudiaStudia OpoleStudia prawnicze

Studia prawnicze w Opolu

Studia prawnicze w Opolu można podjąć na Uniwersytecie Opolskim. W ofercie m.in. kierunek prawo oraz administracja. Ofertę uczelni uzupełniają jeszcze takie kierunki jak np: kierunek prawno-ekonomiczny obsługa biznesu.

Uniwersytet Opolski proponuje kandydatom studia na kierunkach prawo oraz administracja. Studia prawnicze w Opolu z zakresu administracji można również podjąć na kierunku administracja i bezpieczeństwo wewnętrzne na Uniwersytecie WSB Merito Opole.

Po studiach na kierunkach związanych z administracją bardzo prawdopodobne jest, że znajdziesz zatrudnienie w:

  • administracji samorządowej i rządowej (np. w urzędach miast, gmin, starostwach powiatowych, urzędach marszałkowskich, urzędach wojewódzkich, urzędach skarbowych),
  • administracji sądownictwa i prokuratury,
  • administracji służby więziennej, straży pożarnej i policji,
  • administracji finansowej,
  • administracji służby zdrowia, pomocy społecznej, oświaty i kultury,
  • administracji sektora prywatnego,
  • biurach obrotu nieruchomościami. 

Co po studiach na kierunku prawo?

Absolwent studiów prawniczych uzyskuje tytuł zawodowy magistra w dziedzinie prawa i jest przygotowany do podjęcia wszystkich rodzajów aplikacji koniecznych do wykonywania zawodów prawniczych (sądowej, prokuratorskiej, adwokackiej, radcowskiej, notarialnej, komorniczej, legislacyjnej).

Studia prawnicze przygotowują absolwentów do podjęcia pracy w organach wymiaru sprawiedliwości, organach ścigania, w obsłudze prawnej podmiotów gospodarczych oraz w urzędach organów administracji rządowej i samorządowej.

Studia prawnicze pozwalają także na zdobycie umiejętności sprawnego poruszania się na rynku pracy i w gąszczu przepisów prawnych, uczą rzetelnego, uczciwego podejścia do pracy zawodowej, pewności siebie oraz trafnego i szybkiego podejmowania decyzji, co daje absolwentom liczne możliwości rozwoju zawodowego na wielu płaszczyznach.

Kierunki studiów prawniczych w Opolu 2024

CZYTAJ TAKŻE:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Opolu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Opolu:

Studia w Opolu

Kierunki studiów w Opolu

Rekrutacja na studia w Opolu

Uczelnie Opole

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Jeden komentarz do “Studia prawnicze w Opolu

  • Mieszkam pod Opolem, rozważałam różne uczelnie, ale ostatecznie postawiłam na MBA dla prawników na WSKZ. Czynnikiem, który zadecydował była pełna forma zdalna zajęć na uczelni. Pracuje na etacie, mam rodzinę plus mieszkam dosyć daleko od najbliższej uczelni, więc stacjonarne zjazdy kompletnie by mnie wykończyły. Forma zajęć i poziom merytoryczny na duży plus, jestem bardzo zadowolona

    Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia