EdukacjaKarieraNoweStypendia

Stypendium Ministra Obrony Narodowej na kierunku bezpieczeństwo

Wyższa Szkoła Bezpieczeństwa zachęca do skorzystania ze stypendium Ministra Obrony Narodowej dedykowanego dla kandydatów na żołnierzy.

Ministerstwo Obrony Narodowej wydało rozporządzenie w sprawie stypendiów dla kandydatów na żołnierzy

Program stypendialny Ministerstwa Obrony Narodowej zakłada dofinansowanie studiów na kierunkach przydatnych w Siłach Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej w kwocie 2280 zł! 

W dzienniku ustaw (poz. 1447) zawarto rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej w sprawie stypendiów dla kandydatów na żołnierzy. Rozporządzenie określa sposób i tryb przyznawania stypendium na naukę w uczelni wyższej, na kierunku zapewniającym nabycie kwalifikacji przydatnych w Siłach Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej, sposób i tryb wypłacania stypendium oraz wykaz uczelni i kierunków studiów zapewniających nabycie kwalifikacji przydatnych w Siłach Zbrojnych Rzeczypospolitej Polskiej.

Jaka kwota dofinansowania i dla kogo?

Wysokość stypendium wyliczono przyjmując za podstawę jego obliczenia 50% kwoty uposażenia zasadniczego żołnierzy odbywających dobrowolną zasadniczą służbę wojskową obowiązującego w dniu zawarcia umowy, kwota ta na dzień 23.07 2022 wynosi 2280 zł! Oferta skierowana jest do wszystkich osób zainteresowanych powołaniem do zawodowej służby wojskowej.

Co należy zrobić, aby skorzystać z programu stypendialnego?

Więcej informacji uzyskasz tutaj:

Rozporządzenie Ministra Obrony Narodowej ws. stypendiów dla kandydatów na żołnierzy:
https://www.wsb.net.pl/aktualnosci/rozporzadzenie-ministra-obrony-narodowej-ws-stypendiow-dla-kandydatow-na-zolnierzy/

ZOBACZ RÓWNIEŻ: WYŻSZA SZKOŁA BEZPIECZEŃSTWA – AKTUALNOŚCI, REKRUTACJA NA STUDIA

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia