Matematyka – Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Studia I stopnia na kierunku matematyka zapewniają wszechstronną wiedzę matematyczną, umiejętność logicznego myślenia, kreatywność i zdolność analizy złożonych problemów.

W dobie powszechnej informatyzacji, przedsiębiorcy, aby skutecznie konkurować na rynku poszukują specjalistów ds. analiz statystycznych oraz analizy i przetwarzania danych. Nowe zaostrzone regulacje unijne w zakresie ochrony danych jeszcze bardziej zwiększą popyt na specjalistów posiadających wiedzę w zakresie bezpiecznego gromadzenia i przetwarzania informacji.

Jeśli twoją pasją jest dzielenie się swoją wiedzą z innymi, to będziesz mógł rozpocząć kształcenie przygotowujące do wykonywania zawodu nauczyciela matematyki zgodnie z obowiązującym rozporządzeniem.

W zależności od wybranego bloku modułów zajęć do wyboru (wybór po 1 semestrze), absolwenci podejmują pracę w szkolnictwie, w sektorze finansowym oraz w przedsiębiorstwach i instytucjach, gdzie niezbędna jest analiza i zachowanie poufności danych w szczególności w administracji skarbowej i gospodarczej różnych szczebli.

Możesz kontynuować naukę na studiach II stopnia (na matematyce lub studiach pokrewnych) lub skorzystać z szerokiej oferty studiów podyplomowych w celu zdobycia dodatkowych kwalifikacji.

Poznaj inne propozycje kierunków:

Studia ścisłe Bydgoszcz
Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy

Materiały: opis kierunku na stronie Uczelni

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia