Sztuczna inteligencja – odwieczny projekt ludzkości – wykład na UEK

14 czerwca 2022 roku Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie zaprasza na Wykład Rektorski pt. “Sztuczna inteligencja – odwieczny projekt ludzkości? /religie sztuka i popkultura/”.

Wykład Rektorski “Sztuczna inteligencja – odwieczny projekt ludzkości? /religie sztuka i popkultura/” odbędzie się we wtorek, 14 czerwca 2022 r., o godz. 13:20, w Starej Auli – informuje Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Prelegentem będzie Pan Bartłomiej Sienkiewicz, a w roli eksperta wystąpi Sidey Myoo, czyli prof. dr hab. Michał Ostrowicki.

To kolejny w tym roku akademickim Wykład Rektorski. Tym razem tematyka związana jest z rozwojem sztucznej inteligencji. 

Prelegentem będzie Bartłomiej Sienkiewicz to polityk, publicysta, wykładowca akademicki, były Minister Spraw Wewnętrznych w rządzie Donalda Tuska. W latach 90. współtworzył Ośrodek Studiów Wschodnich.

W roli eksperta wystąpi z kolei Sidey Myoo – od 2007 pseudonim naukowy prof. dr. hab. Michała Ostrowickiego, filozofa i teoretyka sztuki. Prof. Ostrowicki pracuje w Pracowni Estetyki Instytutu Filozofii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz w Zakładzie Teorii Sztuki Mediów Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Przedmiotem jego zainteresowań jest estetyka, traktowana jako teoria sztuki, głównie w odniesieniu do sztuki współczesnej, w tym sztuki nowych mediów. Od 2003 zajmuje się również filozofią sieci.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: UNIWERSYTET EKONOMICZNY W KRAKOWIE – AKTUALNOŚCI, REKRUTACJA NA STUDIA

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia