Kierunki studiówKierunki studiów ZabrzeStudia społeczneStudia Zabrze

Technologie kognitywne i media społecznościowe – Politechnika Śląska

Kierunek technologie kognitywne i media społecznościowe pozwala zdobyć praktyczne umiejętności z zakresu wykorzystania nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz monitoringu i analizy mediów społecznościowych.

Studia na kierunku technologie kognitywne i media społecznościowe, które proponuje Politechnika Śląska w Gliwicach, prowadzone są przez Wydział Organizacji i Zarządzania w Zabrzu.

Kierunek technologie kognitywne i media społecznościowe to interdyscyplinarna kombinacja wiedzy z zakresu psychologii, zarządzania, informatyki, sztucznej inteligencji oraz nauk o komunikacji społecznej i mediów. Dzięki niej zrozumiesz, jak funkcjonują i jak można wykorzystywać technologie kognitywne oraz połączyć tak szeroką wiedzę z możliwościami mediów społecznościowych.

Technologie kognitywne w połączeniu z wyspecjalizowaną wiedzą o człowieku umożliwiają opracowanie narzędzi i metod, dających możliwości automatyzacji procesów i ich wykorzystanie w różnych dziedzinach, takich jak zarządzanie, informatyka, marketing, usługi finansowe, bezpieczeństwo cyfrowe, czy efektywne szkolenia.

Globalny rynek inteligentnych rozwiązań rośnie w szybkim tempie. Szacuje się, że w kolejnych latach te tendencje będą się utrzymywać, a światowi producenci oprogramowania dla biznesu deklarują jeszcze większe wykorzystanie technologii kognitywnych w swoich produktach.  

Technologie kognitywne są aktualnie bazą do rozwiązywania różnorodnych problemów biznesowych i naukowych, co ważne, mają potencjał do znaczącego oddziaływania na nasze codzienne życie i pracę.

Studiując na tym kierunku zdobędziesz wiedzę, umiejętności i kompetencje w zakresie:

  • Media literacy: umiejętność efektywnego korzystania z mediów, w tym społecznościowych, zakładająca zdolność do krytycznej oceny i opracowywania treści publikowanych w mediach oraz wykorzystania ich w skutecznej komunikacji,
  • Transdisciplinarity: interdyscyplinarność rozumiana jako umiejętność docierania do źródeł informacji i rozumienia pojęć w wielu dyscyplinach,
  • Cognitiveload management: zdolność do zmaksymalizowania funkcjonowania poznawczego i przyswajania wielu bodźców przy użyciu różnych narzędzi i technik,
  • Virtual collaboration: zdolność do pracy i współpracy wirtualnej oraz hybrydowej rzeczywistości, w sposób wydajny, zaangażowany i bezpieczny dla jednostek i zespołu.

Perspektywy zawodowe:

  • analityk mediów i danych,
  • projektant i specjalista systemów sztucznej inteligencji,
  • ekspert systemów informatycznych z wykorzystaniem usług telekomunikacyjnych do przekazywania i zdalnego przetwarzania informacji,
  • specjalista technologii informacyjno-komunikacyjnych,
  • specjalista procesów poznawczych,
  • analityk zachowań społecznych,
  • specjalista ds. marketingu cyfrowego.

Szczegółowe informacje o tym kierunku i rekrutacji: TECHNOLOGIE KOGNITYWNE I MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE, Politechnika Śląska

Więcej informacji o kierunkach społecznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia społeczne Katowice. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z tkanką życia społecznego, bezpieczeństwem, mediami, komunikacją i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia społeczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Katowicach.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Katowicach:

Studia w Katowicach

Kierunki studiów w Katowicach

Rekrutacja na studia w Katowicach

Uczelnie Katowice / woj. śląskie

Rodzaje studiów w Katowicach

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia