Kierunki studiówKierunki studiów ZabrzeStudia GliwiceStudia KatowiceStudia psychologiczneStudia społeczneStudia Zabrze

Technologie kognitywne i media społecznościowe – Politechnika Śląska

Kierunek Technologie kognitywne i media społecznościowe to interdyscyplinarna kombinacja wiedzy z zakresu psychologii, zarządzania, informatyki, sztucznej inteligencji oraz nauk o komunikacji społecznej i mediów.

Politechnika Śląska ma w swojej ofercie kierunek technologie kognitywne i media społecznościowe (studia te prowadzone są przez Wydział Organizacji i Zarządzania w Zabrzu).

Studenci tego kierunku zdobywają praktyczne umiejętności z zakresu wykorzystania nowoczesnych technologii informacyjno-komunikacyjnych oraz monitoringu i analizy mediów społecznościowych.

Systemy wyposażone w technologie kognitywne wykonują lub uzupełniają zadania, które wymagają ludzkiej inteligencji i percepcji – potrafią planować, rozumować, uczyć się. Analizy firmy Deloitte wskazują, że do 2025 roku technologie kognitywne przyczynią się do modernizacji ok. 80% procesów biznesowych. 

Technologie kognitywne w połączeniu z wyspecjalizowaną wiedzą o człowieku umożliwiają opracowanie narzędzi i metod, dających możliwości automatyzacji procesów i ich wykorzystanie w różnych dziedzinach, takich jak zarządzanie, informatyka, marketing, usługi finansowe, bezpieczeństwo cyfrowe, czy efektywne szkolenia. Globalny rynek inteligentnych rozwiązań rośnie w szybkim tempie. Szacuje się, że w kolejnych latach te tendencje będą się utrzymywać, a światowi producenci oprogramowania dla biznesu deklarują jeszcze większe wykorzystanie technologii kognitywnych w swoich produktach. Technologie kognitywne są aktualnie bazą do rozwiązywania różnorodnych problemów biznesowych i naukowych, co ważne, mają potencjał do znaczącego oddziaływania na nasze codzienne życie i pracę.

Uczelnia oferuje możliwość uczestniczenia w praktykach zawodowych lub projektach naukowych, co pozwala studentom na zdobycie praktycznego doświadczenia i rozwijanie swoich umiejętności.

Perspektywy zawodowe:

  • analityk mediów i danych,
  • projektant i specjalista systemów sztucznej inteligencji,
  • ekspert systemów informatycznych z wykorzystaniem usług telekomunikacyjnych do przekazywania i zdalnego przetwarzania informacji,
  • specjalista technologii informacyjno-komunikacyjnych,
  • specjalista procesów poznawczych,
  • analityki zachowań społecznych,
  • specjalista ds. marketingu cyfrowego.

Dowiedz się więcej: TECHNOLOGIE KOGNITYWNE I MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE, Politechnika Śląska

Więcej informacji o kierunkach społecznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia społeczne Katowice. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z tkanką życia społecznego, bezpieczeństwem, mediami, komunikacją i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia społeczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Katowicach.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Katowicach:

Studia w Katowicach

Kierunki studiów w Katowicach

Rekrutacja na studia w Katowicach

Uczelnie Katowice / woj. śląskie

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia