Kierunki studiów PoznańStudia chemiczneStudia PoznańStudia techniczne

Technologie obiegu zamkniętego w Poznaniu

Podejmując studia na kierunku technologie obiegu zamkniętego możesz zdobyć wiedzę w zakresie szeroko rozumianej produkcji przemysłowej, gospodarowania surowcami naturalnymi i odnawialnymi

Studia na kierunku technologie obiegu zamkniętego proponuje kandydatom Politechnika Poznańska.

Technologie obiegu zamkniętego na Politechnice Poznańskiej

Interesuje Cię chemia, a jej wpływ na środowisko naturalne nie jest Ci obojętny? Chcesz projektować nowatorskie i innowacyjne materiały użytkowe z możliwością ponownego ich wykorzystania w myśl zasady zrównoważonego rozwoju? Kierunek Technologie obiegu zamkniętego jest właśnie dla Ciebie!

Student tego kierunku zdobędzie wiedzę, umiejętności i kompetencje w zakresie szeroko rozumianej produkcji przemysłowej, gospodarowania surowcami naturalnymi i odnawialnymi, planowania nowych proekologicznych rozwiązań technologicznych, gospodarowania odpadami, a w szczególności nabędzie umiejętności wykorzystywania odpowiednich technologii recyklingowych oraz podstawowych technik unieszkodliwiania strumieni zanieczyszczeń przedostających się do środowiska naturalnego.

Kierunek ten zapewni absolwentowi gruntowne przygotowanie do kreatywnego rozwiązywania zadań w zakresie eksploatacji linii technologicznych i urządzeń pracujących według zasad koncepcji Gospodarki Obiegu Zamkniętego (GOZ).

Zobacz film o kierunku

Politechnika Poznańska – technologie obiegu zamkniętego

Po studiach

  • projektowanie i nadzór procesów (bio)technologicznych
  • praca w zakładach przemysłu chemicznego i pokrewnych
  • wdrażanie założeń gospodarki o obiegu zamkniętym
  • technologie recyklingu i przetwarzania odpadów

Studia oferuje kandydatom Wydział Chemiczny Politechniki Poznańskiej.

Kierunek technologie obiegu zamkniętego w Poznaniu

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków technicznych – sprawdź naszą stronę studia techniczne Poznań. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Poznań.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia