Telekomunikacja – Politechnika Warszawska

Jeśli interesują Cię urządzenia radioelektroniczne, telewizyjne, transmisja radiowa, sieci mobilne, to koniecznie dowiedz się więcej o kierunku telekomunikacja – propozycji Politechniki Warszawskiej.

Studia na kierunku telekomunikacja prowadzi Politechnika Warszawska (Wydział Elektroniki i Technik Informacyjnych PW). Celem kształcenia jest uzyskanie przez absolwenta wiedzy i umiejętności, niezbędnych do projektowania i eksploatacji urządzeń, systemów i sieci telekomunikacyjnych, a także wdrażania usług opartych na technice cyfrowej i cyfrowym przetwarzaniu sygnałów.

Studenci mają możliwość uzyskania wysokich kwalifikacji w zakresie projektowania i programowania urządzeń radioelektronicznych i sieci transmisji radiowej, układów przetwarzania, rejestracji i odtwarzania dźwięku, a także urządzeń telewizyjnych oraz systemów multimedialnych. Kształcenie jest ukierunkowane na przygotowanie specjalistów mających gruntowną wiedzę w zakresie sieci telekomunikacyjnych i systemów informatycznych, połączoną z wiedzą w zakresie zagadnień technicznych, ekonomicznych i prawnych zarządzania sieciami oraz oferowanymi przez nie usługami.

Absolwent potrafi:

 • projektować sprzęt radiowy, telewizyjny i elektroakustyczny, zarówno studyjny jak też powszechnego użytku oraz projektować systemy radiolokacyjne i radionawigacyjne;
 • przetwarzać obrazy i dźwięki oraz projektować systemy multimedialne ze szczególnym uwzględnieniem aplikacji w sieci Internet;
 • tworzyć specjalistyczne oprogramowanie wykorzystywane w telekomunikacji;
 • projektować systemy i sieci telekomunikacji przewodowej (telefoniczne, teleinformatyczne i zintegrowane) i mobilnej (w tym satelitarne) oraz kierować ich eksploatacją;
 • tworzyć infrastrukturę wspomagającą procesy zarządzania sieciami i usługami telekomunikacyjnymi, wiążącą różnorodne, specjalizowane systemy informatyczne.

Perspektywy zawodowe:

 • operatorzy sieci stacjonarnych i mobilnych;
 • dostawcy usług oraz producenci sprzętu i oprogramowania telekomunikacyjnego;
 • nadawcy i producenci telewizyjni; nadawcy radiowi i studia nagrań;
 • działy telekomunikacyjno-informatyczne banków, administracji państwowej i innych dużych przedsiębiorstw;
 • środki badawczo wdrożeniowe światowych koncernów telekomunikacyjnych;
 • drobne firmy telekomunikacyjne i informatyczne.

Więcej informacji na stronie internetowej Wydziału: www.elka.pw.edu.pl

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków – sprawdź naszą stronę studia techniczne Warszawa. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Warszawa.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Warszawie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Warszawie:

Studia w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawie

Rekrutacja na studia w Warszawie

Uczelnie Warszawa

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia