NoweRankingiUczelnie Gdańsk

Uniwersytet Gdański trzeci rok z rzędu liderem THE Impact Rankings

Uniwersytet Gdański wciąż jest liderem wśród polskich uczelni w rankingu THE Impact Rankings, oceniającego uczelnie wyższe z całego świata pod względem ich zaangażowania w realizację 17 Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ!

Uniwersytet Gdański informuje o swoim kolejnym sukcesie, związanym tym razem z THE Impact Rankings 2024. Times Higher Education Impact Rankings to obecnie jeden z najbardziej prestiżowych, kompleksowych i rozwijających się rankingów, którego obszar zainteresowania obejmuje wszystkie aspekty aktywności uczelni wyższych.

Uniwersytet Gdański awansował do czołówki rankingu i ugruntował pozycję lidera w Polsce. UG jest wśród 20% światowych uczelni najbardziej zaangażowanych w realizację celów, do jakich dąży rozwijający się świat.

Dane prezentowane w rankingu THE Impact to pełne spektrum działalności organizacyjnej, badawczej oraz edukacyjnej uczelni, które przekazywane są do organizatora po wnikliwej analizie wszelkich aktywności uniwersytetu, zarówno w kontekście prowadzonych badań, kształcenia, jak i działalności w aspekcie współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym czy też podejmowanych działań uniwersytetu jako pracodawcy.

UG w klasyfikacji światowej awansował do grupy 301-400, czyli 20% najlepszych uczelni rankingu. Uczelnia została najwyżej oceniona w realizacji celów: Równość Płci (16 miejsce na świecie), Życie pod wodą oraz Partnerstwo na rzecz celów (oba w przedziale 100-200 najlepszych uczelni).

– Wyniki rankingu kolejny rok z rzędu potwierdzają, że Uniwersytet Gdański jest nie tylko uczelnią umiejącą doskonale odpowiadać na wyzwania cywilizacyjne, zarówno w kontekście globalnym, poprzez dbałość o środowisko naturalne, o klimat, o ekosystem wodny, jak i lokalnym, poprzez zaangażowanie w zrównoważony rozwój regionu, przez liczne tzw. „działania równościowe”, promowanie obecności kobiet w nauce i życiu uczelni, dbałość o dobrostan każdej jednostki tworzącej naszą uniwersytecką społeczność – podkreśla Rektor UG prof. Piotr Stepnowski. – Swoimi działaniami Uniwersytet Gdański buduje markę, zarówno w kraju, w społeczności lokalnej w ramach Uczelni Fahrenheita, jak i w Europie w ramach sojuszu SEA-EU, ale i na świecie, zdobywając 16. miejsce w ramach realizacji celu 5. Równość płci, markę uczelni nie tylko realizującej i promującej idee zrównoważonego rozwoju, ale nadającej kierunek i wyznaczającej trendy w budowaniu lepszego świata dla wszystkich – świata przyjaznego, otwartego, zrównoważonego. Cieszymy się, że zostaliśmy docenieni. Nie zwalniamy tempa. Działamy dalej!

Więcej na ten temat w artykule na stronie UG.

Wyniki THE Impact 2024 dostępne są na stronie: www.timeshighereducation.com/impactrankings

ZOBACZ RÓWNIEŻ: UNIWERSYTET GDAŃSKI – REKRUTACJA NA STUDIA, AKTUALNOŚCI

CZYTAJ TAKŻE:

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Gdańsku:

Studia w Gdańsku

Kierunki studiów w Gdańsku

Rekrutacja na studia w Gdańsku

Uczelnie Gdańsk

Udostępnij:

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia