NoweStudia OlsztynZ życia uczelni

UWM w Olsztynie uruchomi nowy kierunek studiów

Inżynieria w logistyce – to nowy kierunek studiów I stopnia, do którego uruchomienia przygotowuje się Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie.

Uniwersytet Warmińsko-Mazurski w Olsztynie informuje, że w październiku 2022 roku oferta studiów na Wydziale Nauk Technicznych UWM powiększy się o kierunek inżynieria w logistyce (studia I stopnia). Kierunek ten powstaje z myślą o absolwentach klas o profilu logistycznym, absolwentów liceów ogólnokształcących o zacięciu technicznym.

Inżynieria w logistyce wynikła z naszych obserwacji rynku i analiz zapotrzebowania kandydatów na studia. Jest sporo szkół z klasami o profilu logistycznym, po których nie ma kontynuacji na studiach. Brakuje studiów, na których młodzież mogłaby pogłębiać swoją wiedzę o logistyce na poziomie już inżynierskim. Jednocześnie logistyka to dziedzina gospodarki, która od pewnego czasu dynamicznie się rozwija. Już nas nie dziwią paczkomaty. Jeszcze trochę, a zaczną nas obsługiwać w handlu detalicznym drony dostarczające zamówiony towar. Niebawem zaś po drogach zaczną jeździć autonomiczne samochody ciężarowe, czyli bez kierowcy.

W nowoczesnych magazynach, szczególnie wysokiego składowania, powoli magazynierów zastępują automaty. Nowoczesna organizacja pracy i technika wymuszają tworzenie całych systemów logistycznych. Muszą nimi zarządzać wykwalifikowani inżynierowie. My takich chcemy kształcić. Nasi absolwenci będą umieć takie systemy tworzyć i nimi kierować.

dr inż. Konrad Nowak, prodziekan WNT ds. kształcenia

Uczelnia zapewnia, że przygotowania do uruchomienia studiów są zaawansowane, a program nauczania jest już gotowy. Studenci będą się uczyć głównie przedmiotów typowo technicznych (m.in. automatyka, robotyka, nowoczesne bazy danych), ale dzięki współpracy z Wydziałem Nauk Ekonomicznych UWM będą również poznawać podstawy zarządzania, ekonomii i marketingu.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: UNIWERSYTET WARMIŃSKO-MAZURSKI W OLSZTYNIE – AKTUALNOŚCI, REKRUTACJA NA STUDIA

Mogą Cię także zainteresować: UCZELNIE W OLSZTYNIE / RODZAJE STUDIÓW OLSZTYN

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia