Kierunki studiówKierunki studiów ŁódźStudia filologiczneStudia Łódź

Wydział Filologiczny Uniwersytetu Łódzkiego

Uniwersytet Łódzki posiada imponującą, sięgającą prawie 100 propozycji ofertę kierunków studiów dla maturzystów. Jest więc w czym wybierać i z tego wyboru mogą cieszyć się również humaniści. Jednym z tych wydziałów Uniwersytetu Łódzkiego, który zainteresuje przyszłych dziennikarzy, filologów, filmoznawców, pisarzy, po prostu humanistów, jest Wydział Filologiczny UŁ.

Warto poznać jego ofertę zanim ostatecznie zdecydujesz się na któryś z kierunków.

Bogata tradycja katedr filologicznych w Uniwersytecie Łódzkim, działających od samego początku jego istnienia, sięga czasów międzywojennej działalności Wolnej Wszechnicy Polskiej. Zapoczątkowane w latach 40. XX wieku przez wybitnych profesorów Wydziału Filologicznego UŁ kierunki badań są kontynuowane do dziś, a ich doskonały warsztat badawczy stał się udziałem znakomitych uczniów, którzy obecnie stanowią kadrę Wydziału.

Spacer po Wydziale Filologicznym UŁ

Studia stacjonarne I stopnia

Studenci Wydziału Filologicznego UŁ mają do dyspozycji dobrze wyposażone biblioteki i pracownie komputerowe z dostępem do Internetu. W Uniwersytecie Łódzkim funkcjonuje komputerowy system obsługi studentów, dzięki któremu studenci mają m.in. możliwość zapisywania się do grup zajęciowych za pośrednictwem sieci internetowej.

Oferta dydaktyczna Wydziału Filologicznego doskonale odpowiada współczesnym zapotrzebowaniom na rynku pracy, a funkcjonujący Europejski System Transferu Punktów Kredytowych pozwala na realizację części programu kształcenia także w zagranicznych uczelniach partnerskich.

O kierunkach filologicznych w Łodzi dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia filologiczne Łódź. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia filologiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Łodzi.

Sprawdź także treści poświęcone studiom w Łodzi:

Studia w Łodzi

Kierunki studiów w Łodzi

Rekrutacja na studia w Łodzi

Uczelnie Łódź

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia