Kierunki studiówKierunki studiów WarszawaStudia filologiczneStudia humanistyczneStudia WarszawaWydziały

Wydział Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego 2024

Wydział Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego to jeden z największych w kraju ośrodków naukowych, rozwijających studia polonistyczne, slawistyczne, hellenistyczne, latynistyczne i bałtystyczne w zakresie nauk o literaturze, kulturze i języku.

Wydział Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego posiada uprawnienia do nadawania stopni naukowych doktora i doktora habilitowanego nauk humanistycznych w zakresie językoznawstwa, literaturoznawstwa i kulturoznawstwa.

Wśród pracowników Wydziału są wybitni naukowcy, reprezentujący wiele dziedzin współczesnej humanistyki. Wykładowcy Wydziału Polonistyki uczestniczą w międzynarodowym życiu naukowym, współpracują z największymi wydawnictwami w kraju, są autorami słowników i podręczników, a także ekspertami w audycjach telewizyjnych i w programach radiowych.

Studia na Wydziale Polonistyki łączą szacunek do tradycji z przygotowaniem do wyzwań, które stawia współczesny świat. To wspaniała przygoda intelektualna, umożliwiająca poszerzenie horyzontów humanistycznych i zdobycie orientacji w kierunkach, w jakich rozwija się współczesna nauka. To także okazja do znalezienia się w elitarnym gronie absolwentów jednej z najlepszych uczeni w kraju.

Kierunki studiów I stopnia – Wydział Polonistyki UW

  • FILOLOGIA BAŁTYCKA
  • FILOLOGIA KLASYCZNA I STUDIA ŚRÓDZIEMNOMORSKIE
  • FILOLOGIA POLSKA
  • KULTUROZNAWSTWO – WIEDZA O KULTURZE
  • LOGOPEDIA OGÓLNA I KLINICZNA
  • SLAWISTYKA
  • SZTUKA PISANIA

Pełna oferta dydaktyczna: Wydział Polonistyki Uniwersytetu Warszawskiego

O kierunkach filologicznych w Warszawie dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie studia filologiczne Warszawa. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia filologiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Warszawie.

Studia w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawie

Rekrutacja na studia w Warszawie

Uczelnie Warszawa

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia