Kierunki studiówKierunki studiów GdańskStudia GdańskStudia prawnicze

Koszty studiów prawniczych w Trójmieście 2024

Bezpłatną naukę na kierunku prawo zagwarantują kandydatom dobrze zdane egzaminy maturalne oraz wybór Uniwersytetu Gdańskiego, studiów w trybie dziennym (stacjonarnym). W przypadku wyboru uczelni niepaństwowej lub studiów w trybie niestacjonarnym student musi płacić czesne.

Ile wynosi czesne na studiach prawniczych w Trójmieście?

Na to pytanie nie ma jednoznacznej odpowiedzi. Dużo zależy od wyboru sposobu opłacania studiów. Uczelnie prześcigają się w budowaniu dogodnych planów wnoszenia opłat. Dla potrzeb tego zestawienia pokazujemy koszt nauki, gdy dokona się wpłaty jednorazowo.

UczelniaKoszt nauki na I roku studiów
Uniwersytet WSB Merito Gdańskok. 8160 zł; rok II, III, IV – 8160; rok V – 7900 zł
Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni9600 zł, II rok – 10 500; III – 11 000; IV – 11 500; V – 12 000 zł
Uniwersytet Gdański0 zł
Koszty nauki na studiach, kierunek prawo, studia jednolite magisterskie stacjonarne

W przypadku Uniwersytetu WSB Merito Gdańsk w kolejnych latach opłata za naukę w wybranym wariancie może być przez całe studia stała i wynosić będzie 8160 zł z wyjątkiem ostatniego roku, w którym czesne to 7900 zł. W Gdyni na WSAIB koszt jest zmienny i jego wzrost pokazuje tabela powyżej. Tytuł magistra kosztować więc będzie absolwenta ok. 54 000 zł (WSB Merito) lub ok. 40 000 zł (WSAIB).

Koszty studiów prawniczych niestacjonarnych w Trójmieście

Uzyskanie tytułu magistra prawa pozyskane w ramach studiów niestacjonarnych jest tańsze. Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni oferuje studia za 9 400 zł za pierwszy rok nauki. W kolejnych latach cena wzrasta, by w roku ostatnim koszt wynosił 11 500 zł. Uniwersytet WSB Merito Gdańsk, która przygotowała również tryb niestacjonarny oczekuje kwoty identycznej jak wobec studentów dziennych.

A może niestacjonarne prawo na UG?

Wydział Prawa i Administracji UG umożliwia podjęcie studiów w trybie niestacjonarnym. Roczny koszt nauki w kolejnych latach akademickich to 7200 zł . (aktualne opłaty).

Jeśli kierujesz się ceną przed ostatecznym wyborem uczelni sprawdzić warto wszystkie plany taryfowe, ewentualne promocje i inne możliwości obniżenia opłat za swoje studia.

Więcej informacji o kierunkach prawniczych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia prawnicze Gdańsk. Interesujesz się zagadnieniami prawniczymi lub myślisz o karierze w administracji i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia prawnicze w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Gdańsku.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Gdańsku:

Studia w Gdańsku

Kierunki studiów w Gdańsku

Rekrutacja na studia w Gdańsku

Uczelnie Gdańsk

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia