EdukacjaMaturaWykłady otwarteZ życia uczelni

Wykłady otwarte dla maturzystów – WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa

WSPiA Rzeszowska Szkoła Wyższa zaprasza na cykl 14 wykładów, które dostępne będą w formule online od 23 marca do 5 kwietnia.

Wykłady Otwarte WSPiA” to reakcja WSPiA Rzeszowskiej Szkoły Wyższej na bieżącą sytuację na świecie i wyjście naprzeciw potrzebom młodzieży. Cykl składa się 14 wykładów udostępnianych w formie on-line od środy 23 marca do wtorku 5 kwietnia 2022 r. Wszystkie spotkania odbywać się będą zgodnie z przygotowanym wcześniej harmonogramem. Tematykę spotkań zaproponowali wykładowcy Uczelni – doświadczeni pracownicy naukowi oraz eksperci i praktycy m.in. prawnicy, ekonomiści oraz prawnicy służb mundurowych.

Podczas „Wykładów Otwartych WSPiA” uczniowie będą mogli dowiedzieć się czym są fake newsy i jak z nimi walczyć, co w praktyce oznaczają antyterrorystyczne stopnie alarmowe, czy wojna jest legalna oraz co to jest stan wyjątkowy. Wykładowcy WSPiA przybliżą uczniom prawa człowiek i obywatel, opowiedzą, dlaczego nieznajomość prawa szkodzi, jakie mamy prawa w dobie Covid-19, co zrobić, by być lubianym i jak studiować, żeby nie zwariować.

Uczestnicy spotkań przekonają się, czy własny biznes to dobry pomysł na życie oraz jak zarządzać finansami osobistymi. Podczas wykładów będzie można poznać tajemnice laboratorium kryminalistycznego, dowiedzieć się, czy przestępcą można się urodzić oraz jak w Polsce walczono z mafią.

Więcej informacji, propozycje tematów na stronie: www.wspia.eu/uczelnia/aktualnosci/8445,wspia-zaprasza-uczni-w-na-seri-wyklad-w-otwartych.html

ZOBACZ RÓWNIEŻ: WSPiA RZESZOWSKA SZKOŁA WYŻSZA – AKTUALNOŚCI, REKRUTACJA NA STUDIA

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia