Zarządzanie i inżynieria produkcji w Krakowie

Kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji to jeden z najbardziej popularnych kierunków w Polsce. Jest chętnie wybierany przez kandydatów. Nie wiesz dlaczego? Poznaj kierunek i dowiedz się, które uczelnie oferują na nim naukę w Krakowie.

Gdzie studiować zarządzanie i inżynierię produkcji w Krakowie?

Zarządzanie i inżynieria produkcji to nowoczesny, popularny i interdyscyplinarny kierunek menedżerski. Zagadnienia zarządzania, ekonomii, prawa i organizacji produkcji są wykładane w połączeniu z problematyką techniczną właściwą dla inżyniera mechanika.

Uzyskana w czasie studiów wiedza menedżerska i techniczna daje absolwentom gwarancje dobrego rozumienia mechanizmów funkcjonowania rzeczywistych procesów wytwórczych zachodzących w przedsiębiorstwach.

Studia łączą przygotowanie inżynierskie z przygotowaniem w dziedzinie zarządzania.

Trzy krakowskie uczelnie proponują kandydatom kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji. Są to Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Akademia Górniczo-Hutnicza (AGN) oraz Uniwersytet Ekonomiczny w Krakowie. Uczelnie mają zdecydowanie odmienne profile, stąd każda ze szkół proponuje różne programy nauczania, specjalności itp.

Na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie proponowane specjalności:

  • Zarządzanie i inżynieria produkcji żywności
  • Zarządzanie projektami w produkcji
  • Projakościowe zarządzanie produkcją

Uniwersytet Rolniczy w Krakowie proponuje dwie: Organizacja systemów produkcyjnych oraz Inżynieria systemów produkcyjnych.

Praca po studiach

Na absolwentów studiów kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji czeka wiele ciekawych miejjsc pracy

Absolwenci studiów I stopnia mogą pracować jako:

  • inżynier procesów produkcyjnych,
  • inżynier wsparcia produkcji,
  • inżynier procesów logistycznych,
  • inżynier zapewnienia jakości,
  • inżynier procesów biznesowych

Uczelnie prowadzące kierunek zarządzanie i inżynieria produkcji w Krakowie

Interesują Cię szczegóły dotyczące innych kierunków – sprawdź naszą stronę studia techniczne Kraków. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: STUDIA TECHNICZNE. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne w Krakowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia