Zarządzanie procesowe – Politechnika Częstochowska

Studia podyplomowe na kierunku “Zarządzanie procesowe” przygotowują m.in. specjalistów wdrażania metod modelowania i optymalizacji procesów, zarządzania projektami, czy zarządzania ryzykiem.

Zarządzanie procesowe – to 2-semestralne studia podyplomowe, które prowadzi Politechnika Częstochowska (Wydział Zarządzania PCz).

Studia pozwalają na udoskonalenie wiedzy oraz umiejętności systemowego, a szczególnie interdyscyplinarnego, rozumienia i stosowania podejścia procesowego. Intencją studiów jest teoretyczne oraz praktyczne przygotowanie menedżerów i specjalistów do rozwiązywania problemów z zakresu zarządzania procesowego, ze szczególnym uwzględnieniem umiejętności systemowego patrzenia na projektowanie, wdrażanie i doskonalenie procesów w organizacji. 

Absolwent studiów podyplomowych Zarządzanie procesowe:

  • Posiada wiedzę i umiejętność zarządzania strategicznego, zarządzania jakością, zarządzania procesowego, zarządzania projektami, zarządzania zmianą oraz zarządzania ryzykiem i potrafi zastosować zdobytą wiedzę w realizacji projektu wykonawczego dla przedsiębiorstwa lub instytucji;
  • Posiada wiedzę o nowoczesnych metodach zarządzania zasobami ludzkimi, zespołowości oraz interdyscyplinarność w ramach współpracy międzyorganizacyjnej oraz podejmowania działań z klientem;
  • Posiada umiejętność zastosowania strategicznej karty wyników w procesach zarządzania podmiotami gospodarczymi;
  • Posiada wiedzę z zakresu rachunkowości zarządczej w przedsiębiorstwach oraz zarządzania kosztami procesów;
  • Jest wykwalifikowany do objęcia stanowisk związanych z zarządzaniem procesowym, wdrażania metod mapowania i modelowania oraz optymalizacji procesów z uwzględnieniem metod operacjonalizacji strategii.

Więcej informacji o tym kierunku na stronie Wydziału Zarządzania PCz

Sprawdź inne STUDIA PODYPLOMOWE NA PCz

ZOBACZ RÓWNIEŻ: POLITECHNIKA CZĘSTOCHOWSKA – REKRUTACJA NA STUDIA, AKTUALNOŚCI

CZYTAJ TAKŻE:

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia