Kierunki studiówKierunki studiów SzczecinStudia prawniczeStudia SzczecinTOP Szczecin

Administracja w Szczecinie

Chcesz wybrać studia na kierunku administracja w Szczecinie? Co musisz wiedzieć przed podjęciem takiej decyzji?

Czy warto studiować administrację?

Studia na kierunku administracja to interdyscyplinarne studia, obejmujące zagadnienia z zakresu prawa i wybranych nauk społecznych, pozwalające na uzyskanie umiejętności posługiwania się i interpretacji przepisów regulujących zasady funkcjonowania państwa i społeczeństwa. Studia przygotują Cię od strony teoretycznej i praktycznej do pracy urzędniczej.

Gdzie studiować kierunek administracja w Szczecinie?

W przypadku szczecińskich uczelni wyższych, propozycje studiów na kierunku administracja przygotowały dla kandydatów m.in.: Uniwersytet Szczeciński oraz Wyższa Szkoła Administracji Publicznej w Szczecinie. Dowiedz się więcej!

Administracja na Uniwersytecie Szczecińskim

Studia na kierunku administracja, prowadzone przez Uniwersytet Szczeciński, wszechstronnie przygotowują Cię do pracy w administracji rządowej, samorządowej, gospodarczej oraz jednostkach publicznych i niepublicznych.

Nauczysz się m.in. redagowania pism urzędowych, posługiwania się językiem specjalistycznym z zakresu administracji, prawa i ekonomii, technik negocjacji i mediacji w administracji, technik pracy biurowej. Ponadto poznasz wszystkie podstawowe dyscypliny wiedzy prawniczej oraz podstawy z zakresu ekonomii i zarządzania.

Absolwent posiada wiedzę teoretyczną i praktyczną o organizacji i działaniu administracji publicznej, wymaganą przez przyszłych pracodawców. Ukończenie określonej specjalności pozwala nabyć dodatkowe umiejętności i kompetencje.

Specjalności:

  • Administracja ochrony i obsługi prawnej
  • Administracja samorządowa
  • Administracja zatrudnienia
  • Administracja morska
  • Doradztwo podatkowe

Administracja w Wyższej Szkole Administracji Publicznej w Szczecinie (WSAP)

Jeśli zdecydujesz się na studia na kierunku administracja, proponowane przez Wyższą Szkołę Administracji Publicznej w Szczecinie, zdobędziesz wiedzę i umiejętności niezbędne do podjęcia pracy w branży prawniczej, ekonomicznej i biznesowej. Określone kompetencje zdobędziesz w ramach wybranej specjalności.

Specjalności:

  • Administracja publiczna
  • Administracja wymiaru sprawiedliwości
  • Rachunkowość i skarbowość podatkowa
  • Specjalność prawno-biznesowa

Kierunek administracja w Szczecinie

Więcej informacji o kierunkach prawniczych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie studia prawnicze Szczecin. Interesujesz się zagadnieniami prawniczymi lub myślisz o karierze w administracji i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Zerknij na stronę studia prawnicze w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Szczecinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Szczecinie:

Studia w Szczecinie

Kierunki studiów w Szczecinie

Rekrutacja na studia w Szczecinie

Uczelnie Szczecin

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia