Kierunki studiów PoznańnewStudia PoznańStudia techniczneTOP PoznańTop studia

Automatyka i robotyka w Poznaniu

Wybierasz się na studia techniczne w Poznaniu? Szczególnie interesuje Cię kierunek automatyka i robotyka? Które poznańskie uczelnie proponują go kandydatom?

Studia na kierunku automatyka i robotyka prowadzi Politechnika Poznańska. Ma go w swojej ofercie również uczelnia niepubliczna: Wyższa Szkoła Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu. Dowiedz się więcej!

Automatyka i robotyka na Politechnice Poznańskiej

Kierunek automatyka i robotyka, który proponuje kandydatom Politechnika Poznańska (Wydział Automatyki, Robotyki i Elektrotechniki PP), ma charakter interdyscyplinarny, a wykształcenie absolwenta obejmuje gruntowną wiedzę podstawową i inżynierską z zakresu modelowania systemów dynamicznych, sterowania liniowego i nieliniowego, podstaw robotyki i programowania robotów, sztucznej inteligencji, informatyki, przetwarzania sygnałów, fizyki, elektrotechniki, elektroniki, automatyki przemysłowej oraz ochrony własności intelektualnej. Efekty uczenia się uwzględniają również zdobywanie przez studenta kompetencji społecznych niezbędnych na rynku pracy.

Kluczowe kompetencje absolwentów tego kierunku leżą w zakresie znajomości i umiejętności praktycznego wykorzystania metod i technik związanych z szeroko pojętą automatyką i robotyką, informatyką techniczną, sztuczną inteligencją, multimediami oraz w zakresie operacyjnej skuteczności posługiwania się językiem obcym. Absolwenci tego kierunku kształcenia uzyskają stosowne kwalifikacje, zdefiniowane w kierunkowych efektach uczenia się pozwalające na praktyczne wykorzystanie zdobytej wiedzy i umiejętności w zakresie zarówno przemysłowych, jak i niekonwencjonalnych systemów automatyki i robotyki.

Automatyka i robotyka w Wyższej Szkole Komunikacji i Zarządzania w Poznaniu (WSKiZ)

Studiując kierunek automatyka i robotyka w WSKiZ w Poznaniu zdobędziesz praktyczną wiedzę inżynierską, a także przydatną wiedzę z zakresu ekonomii i zarządzania przedsiębiorstwem. Automatyka i robotyka to kierunek przyszłościowy. Zapotrzebowanie na specjalistów jest rosnące. Studiujący ten kierunek poznaje podstawy teoretyczne ale również, a może przede wszystkim praktyczne wykorzystanie urządzeń automatyki i robotyki oraz programowanie tych urządzeń.

Absolwenci uzyskują wiedzę i umiejętności z przedmiotów związanych z informatyką, elektroniką, metodami sterowania procesami przemysłowymi, systemami pomiarowymi, nowoczesnymi systemami sterowników i regulatorów przemysłowych a także pozna komputerowe wspomaganie projektowania układów sterowania. Także systemy sterowania ruchem, sensoryka i elementy robotów zostaną przedstawione w sposób zrozumiały. Dodatkową wartością ponad kierunkową są na tym kierunku przedmioty związane z zarządzaniem organizacją. Rachunek kosztów, zarządzanie strategiczne czy podejmowanie decyzji ułatwią Absolwentowi zrozumienie funkcjonowania każdej organizacji.

Absolwenci kierunku znajdują pracę w instytutach naukowo-badawczych oraz ośrodkach badawczo-rozwojowych, wdrażających i projektujących najnowsze technologie. Miejsca pracy dla studentów tego kierunku czekają również w przemyśle budowy maszyn, elektrotechnicznym i elektronicznym.

Specjalności:

  • Automatyzacja i robotyzacja procesów wytwórczych;
  • Technologie informatyczne w automatyzacji produkcji;
  • Środowiskowe Technologie SMART;
  • Roboty mobilne.

Kierunek automatyka i robotyka w Poznaniu

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków technicznych – sprawdź naszą stronę studia techniczne Poznań. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Poznań.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Lotnictwo w Poznaniu

Marzysz o pracy w przedsiębiorstwie transportu lotniczego, jednostkach nadzoru, służbach…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia