Kierunki studiówKierunki studiów ToruńStudia społeczneStudia Toruń

Bezpieczeństwo wewnętrzne w Toruniu

Przeglądasz społeczne kierunki studiów w Toruniu? Może zainteresuje Cię kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne? Które toruńskie uczelnie mają go w swoich ofertach?

Studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne proponuje kandydatom Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu. Ten kierunek prowadzi również uczelnia niepubliczna – Uniwersytet WSB Merito Toruń. Dowiedz się więcej!

Bezpieczeństwo wewnętrzne na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu (UMK)

Bezpieczeństwo wewnętrzne – propozycja UMK w Toruniu – to kierunek studiów powstały w odpowiedzi na złożoną sytuację polityczną i nowe wyzwania współczesnego świata oraz związaną z tymi uwarunkowaniami politykę państwa, w którym szczególnie istotna stała się rola odpowiednio przygotowanej teoretycznie oraz wyszkolonej w dziedzinie bezpieczeństwa i porządku publicznego kadry administracji publicznej.

Kierunek ten jest także odpowiedzią na potrzeby podnoszenia kwalifikacji zawodowych przez osoby zatrudnione już w służbach państwowych odpowiedzialnych za bezpieczeństwo wewnętrzne państwa, zwłaszcza wobec pojawiających się zagrożeń nowego typu (cyberterroryzm, bioterroryzm, itd.).

Studia mają charakter interdyscyplinarny – absolwenci zyskują solidną wiedzę teoretyczną związaną z elementami obronności, polityki, ekonomii, prawa oraz socjologii, którą z powodzeniem mogą wykorzystać praktycznie, potrafią celnie analizować i prognozować zagrożenia, a także skutecznie rozwiązywać problemy z zakresu bezpieczeństwa.

Absolwenci kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne są przygotowani do podjęcia pracy w organach administracji publicznej różnego szczebla:

 • jednostkach samorządu terytorialnego
 • administracji rządowej
 • centrach zarządzania kryzysowego
 • policji i służbach specjalnych

oraz sektorze prywatnym jako:

 • specjalista z zakresu ochrony informacji niejawnych
 • analityk w firmach z sektorów cechujących się dużą dynamiką zmian
 • specjalista z zakresu ochrony infrastruktury krytycznej i planowania kryzysowego
 • specjalista z zakresu ochrony osób i mienia

Bezpieczeństwo wewnętrzne na Uniwersytecie WSB Merito Toruń

Jeśli zdecydujesz się na studia na kierunku bezpieczeństwo wewnętrzne na Uniwersytecie WSB Merito Toruń, będziesz przygotowywać się do pracy w instytucjach bezpieczeństwa publicznego. Poznasz uprawnienia i obowiązki służb mundurowych. Będziesz potrafić wskazać i diagnozować obszary zagrożeń dla bezpieczeństwa państwa. Dowiesz się, jak stosować przepisy dotyczące ochrony danych osobowych.

Poznasz normy i reguły organizujące struktury i instytucje bezpieczeństwa wewnętrznego, taktyki i techniki kryminalistyczne. Zdobędziesz również umiejętność posługiwania się bronią krótką. Poznasz zasady organizacji i zabezpieczania imprez masowych oraz zasady funkcjonowania administracji publicznej i instytucji UE w zakresie zapewnienie bezpieczeństwa. Zdobędziesz wiedzę na temat etyki funkcjonariuszy publicznych, prawa cywilnego, zwalczania przestępczości i terroryzmu.

Specjalności:

 • Bezpieczeństwo militarne i siły zbrojne RP,
 • Kryminologia i kryminalistyka,
 • Służby specjalne i policyjne,
 • Bezpieczeństwo transgraniczne

Kierunek bezpieczeństwo wewnętrzne w Toruniu

Więcej informacji o kierunkach społecznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia społeczne Toruń. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z tkanką życia społecznego, bezpieczeństwem, mediami, komunikacją i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia społeczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Toruniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Toruniu:

Studia w Toruniu

Kierunki studiów w Toruniu

Rekrutacja na studia w Toruniu

Uczelnie Toruń

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia