Kierunki studiów KrakównewStudia KrakówStudia ścisłe

Biochemia w Krakowie

Lubisz biologię, chemię, fizykę i matematykę? Postaw na interdyscyplinarne studia, które otworzą przed Tobą perspektywy kariery zawodowej i naukowej w laboratoriach, agencjach rządowych, instytucjach badawczych, czy ośrodkach akademickich.

Studia na kierunku biochemia proponuje kandydatom Uniwersytet Jagielloński (prowadzi je Wydział Biochemii, Biofizyki i Biotechnologii UJ).

Jako nauka interdyscyplinarna, biochemia nierozerwalnie związana jest z biologią oraz chemią. Ważną rolę w biochemii odgrywają także fizyka i matematyka – są potrzebne do zrozumienia niektórych kluczowych pojęć biochemicznych oraz zasad działania aparatury wykorzystywanej do badań. Biochemia bazuje na eksperymentach, dlatego na studiach cenione są ciekawość, pomysłowość, dokładność i wytrwałość.

Studia z biochemii dostarczają umiejętności i wiedzy, dzięki którym absolwenci  i absolwentki mogą pracować w wielu różnych miejscach, przy czym rodzaj zajmowanego stanowiska zależy m. in. od poziomu wykształcenia i związanego z nim tytułu/stopnia – licencjata, magistra, doktora.

Perspektywy zawodowe – biochemicy znajdują zatrudnienie m.in. w:

  • laboratoriach zajmujących się analizą próbek żywności, leków, powietrza, wody, odpadów itp.;
  • w laboratoriach działów R&D firm z branży biotechnologicznej, farmaceutycznej, kosmetycznej, itp.;
  • w agencjach rządowych związanych z bezpieczeństwem żywności, leków, terapii medycznych;
  • instytucjach zajmujących się finansowaniem badań;
  • w ośrodkach akademickich.

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia ścisłe Kraków. Interesujesz się matematyką, fizyką a może astronomią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ścisłe w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Krakowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie:

Studia w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Uczelnie Kraków

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia