Kierunki studiówKierunki studiów PoznańStudia biologiczneStudia Poznań

Biologia stosowana – Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Studia na kierunku biologia stosowana oferują szeroką gamę przedmiotów z zakresu podstawowych nauk biologicznych, biologii stosowanej zwierząt i roślin oraz zootechniki i rybactwa. Studia umożliwiają poznanie zjawisk zachodzących w przyrodzie oraz zasad funkcjonowania organizmów żywych. Są atrakcyjną ofertą dla osób, które zainteresowane są szeroko rozumiana biologią.

Kierunek biologia stosowana to kopalnia wiedzy z zakresu budowy i funkcjonowania organizmów żywych, zarówno na poziomie komórki, organizmu, jak i ekosystemu. To poznawanie interakcji między zwierzętami i roślinami oraz zasad podnoszenia jakości środowiska naturalnego. A wszystko to w połączeniu z nowoczesną technologią wykorzystywaną do celów związanych z ochroną środowiska.

Wiedzę tę zdobywać można na różne sposoby: w terenie obserwując zachowania dzikich zwierząt i życie roślin, a także prowadząc prace laboratoryjne i eksperymentalne.

Biologia stosowana jest kierunkiem, który oferuje miłośnikom przyrody wiele możliwości samorealizacji. Znajdują tutaj swoje miejsce zarówno studenci, którzy preferują odkrywanie i opisywanie otaczającego nas świata zwierząt i roślin, jak i ci, którzy poprzez pracę w laboratorium i prowadzenie eksperymentów chcą poszerzać wiedzę z zakresu nauk podstawowych, takich jak biochemia, genetyka czy fizjologia.

Rośnie świadomość powszechnego włączenia się w przeciwdziałanie katastrofie klimatycznej. Człowiek jest tylko jednym z wielu elementów biosfery i nie może obejść się bez przyrody. Dlatego działalność ludzka musi być zgodna z prawami przyrody i zintegrowana z naturą. Wymaga to podejmowania właściwych decyzji oraz świadomości osobistego wpływu człowieka na środowisko. A świadomość przychodzi wraz z wiedzą, poznaniem zjawisk zachodzących w przyrodzie oraz zasad funkcjonowania organizmów żywych.

Poznaj fascynujący świat zwierząt i roślin, dowiedz się jak dbać o środowisko naturalne i pomóż ratować bioróżnorodność ekosystemów, a także rozwijać wiedzę na temat podstawowych procesów biologicznych zachodzących w organizmach prowadząc prace eksperymentalne. Możesz wiele zrobić dla naszej planety.   

Perspektywy po studiach

  • Jednostki naukowe i naukowo-dydaktyczne
  • Laboratoria badawcze lub diagnostyczne
  • Ogrody zoologiczne i ogrody botaniczne
  • Parki krajobrazowe i parki narodowe
  • Przedsiębiorstwa o profilu biologicznym, farmaceutycznym i biotechnologicznym
  • Zakłady hodowli zwierząt i roślin
  • Instytucje administracji centralnej i lokalnej
  • Organizacje pozarządowe
  • Redakcje czasopism naukowych i popularnonaukowych
  • Prowadzenie własnej działalności gospodarczej

Strona kierunku: BIOLOGIA STOSOWANA , Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Źródło: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia biologiczne Poznań. Interesujesz się biologią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia biologiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia