Kierunki studiów WrocławStudia techniczneStudia Wrocław

Biomechanika inżynierska – Politechnika Wrocławska

Na tych studiach nauczysz się m.in. projektowania i eksploatacji sztucznych narządów, implantów, sprzętu rehabilitacyjnego itp.

Program studiów na kierunku Biomechanika inżynierska jest skoncentrowany na zagadnieniach związanych z technicznym wspomaganiem medycyny i nawiązuje do wyzwań XXI wieku. Studenci mają możliwość zdobycia wiedzy niezbędnej do rozwiązywania zadań inżynierskich w zakresie projektowania i eksploatacji urządzeń wspomagających lokomocję człowieka (wózki, egzoszkielety), implantów i sztucznych narządów, sprzętu technicznego stosowanego w szpitalach i sprzętu rehabilitacyjnego. Duży nacisk położono na elementy technicznego wspomagania operacji chirurgicznych na przykład roboty medyczne, systemy nawigowanych operacji, techniki obrazowania medycznego, wirtualna rzeczywistość. W przypadku implantów i sztucznych narządów istotne jest stosowanie odpowiednich materiałów, stąd w programie przewidziano również blok kursów poświęcony biomateriałom. W trakcie nauki studenci korzystają z nowoczesnych narzędzi komputerowych oraz technik pomiarowych wspomagających proces projektowania.

Perspektywy zatrudnienia

  • Firmy projektujące i wytwarzające sprzęt medyczny i rehabilitacyjny
  • Firmy projektujące i wytwarzające implanty i sztuczne narządy
  • Firmy motoryzacyjne, w szczególności działy zajmujące się bezpieczeństwem kierowcy i pasażerów oraz pieszych, a także zajmujące się budową pojazdów dla osób niepełnosprawnych i pojazdów specjalizowanych (ambulanse, karetki)
  • Przedstawicielstwa handlowe firm oferujących sprzęt medyczny i rehabilitacyjny
  • Szpitale (jako inżynier medyczny obsługujący zaawansowane urządzenia techniczne, takie jak mechatroniczny sprzęt rehabilitacyjny, roboty i manipulatory medyczne)

Studia dla kandydatów przygotował Wydział Mechaniczny Politechniki Wrocławskiej.

Materiały: opis kierunku na stronie Uczelni

Poznaj inne propozycje kierunków: Politechnika Wrocławska

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków technicznych – sprawdź naszą stronę studia techniczne Wrocław. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Wrocław.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów we Wrocławiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia