Kierunki studiów CzęstochowaStudia biologiczneStudia biotechnologiczneStudia CzęstochowaStudia ścisłeTOP Częstochowa

Biotechnologia – UJD w Częstochowie

Studia na kierunku biotechnologia przeznaczone są dla osób zainteresowanych biotechnologią, mikrobiologią, genetyką, biologią molekularną, a także agrobiotechnologią, browarnictwem, czy produkcją napojów fermentowanych.

Studia na kierunku biotechnologia proponuje kandydatom Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie. Jest to kierunek praktyczny, w ramach którego studenci, w oparciu o wiedzę z zakresu nauk biologicznych (m. in. biologia molekularna, genetyka, mikrobiologia), jak również nauk ścisłych (chemia) zdobywają umiejętności z zakresu biotechnologii tj. wykonywanie analiz laboratoryjnych i badań z użyciem materiału biologicznego oraz wykorzystania technologii i nowoczesnych metod biologii eksperymentalnej w działalności społeczno-gospodarczej.

Zdobyte kwalifikacje i kompetencje umożliwiają sprawne poruszanie się absolwentów kierunku Biotechnologia na styku technologii i współczesnych metod biologii eksperymentalnej, a także przygotowują do współpracy ze specjalistami z innych dziedzin. Studia przeznaczone są dla osób zainteresowanych biotechnologią, mikrobiologią, genetyką, biologią molekularną, a także agrobiotechnologią, browarnictwem, produkcją napojów fermentowanych.

Specjalności (wybierane po drugim semestrze):

  • Agrobiotechnologia,
  • Browarnictwo i napoje fermentowane.

Perspektywy zawodowe – absolwenci będą przygotowani do pracy w:

  • wielu sektorach przemysłu związanych z biotechnologią,
  • laboratoriach badawczych, badawczo-rozwojowych i diagnostycznych,
  • jednostkach kontroli jakości.

Strona kierunku: BIOTECHNOLOGIA , Uniwersytet Jana Długosza w Częstochowie

Odwiedź stronę UJD w Częstochowie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: Studia ścisłe Częstochowa. Interesujesz się matematyką, fizyką a może astronomią i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia ścisłe.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Studia w Częstochowie

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Częstochowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Częstochowie:

Studia w Częstochowie

Kierunki studiów w Częstochowie

Rekrutacja na studia w Częstochowie

Uczelnie Częstochowa

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia