Kierunki studiów BydgoszcznewStudia techniczneTOP BydgoszczTop studia

Budownictwo w Bydgoszczy

Gdzie studiować kierunek budownictwo w Bydgoszczy? Aktualnie aż cztery bydgoskie uczelnie proponują kandydatom studia na tym popularnym technicznym kierunku studiów. jedna z nich jest państwową uczelnią wyższą.

Kandydaci na studia na kierunek budownictwo w Bydgoszczy mają wybór, którego pozazdrościć im mogą maturzyści z wielu miast akademickich. Aż cztery bydgoskie uczelnie kuszą kandydatów swoimi propozycjami. Jedną z nich jest Politechnika Bydgoska.

Budownictwo na Politechnice Bydgoskiej

Na kierunku budownictwo zdobędziesz wiedzę z zakresu budownictwa ogólnego, materiałów budowlanych, mechaniki budowli, fundamentowania, budownictwa drogowego oraz technologii i organizacji robót budowlanych.

Nauczysz się projektowania elementów konstrukcji budowlanych oraz poznasz programy komputerowe wspomagające projektowanie i wykonawstwo.

Ukończenie studiów na kierunku budownictwo umożliwi Ci uzyskanie uprawnień budowlanych, niezbędnych do tego, aby zostać kierownikiem budowy, inspektorem nadzoru lub projektantem.

Zasady rekrutacji:

Ubiegając się o przyjęcie na studia na kierunku Budownictwo powinieneś zadbać o wyniki z pisemnych egzaminów maturalnych z trzech przedmiotów obowiązkowych: języka polskiego (JP), języka obcego (JO) i matematyki (M) oraz z przedmiotu obowiązkowego lub dodatkowego matematyki (M), fizyki (F), chemii (Ch).

Poznaj również propozycje bydgoskich uczelni niepaństwowych, które oferują kandydatom studia na kierunku budownictwo.

Kierunek budownictwo w Bydgoszczy

Interesują Cię szczegóły dotyczące kierunków technicznych – sprawdź naszą stronę studia techniczne Bydgoszcz. Interesujesz się techniką, chcesz poznać więcej propozycji w tym zakresie na terenie całego kraju zobacz również: Studia techniczne w Polsce. Dla tych, którzy interesują się informatyką odpowiednie informacje na stronie studia informatyczne Bydgoszcz.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Bydgoszcz.

Można skorzystać również z innych informacji o studiach w Bydgoszczy

Studia w Bydgoszczy

Kierunki studiów w Bydgoszczy

Rekrutacja na studia w Bydgoszczy

Uczelnie Bydgoszcz

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia