Dietetyka w Gdańsku

Przed absolwentami kierunku dietetyka rysuje się ciekawa perspektywa zawodowa. Dużo otyłych, zwiększona świadomość konieczności zdrowego się odżywiania to powody, dla których rynek pracy będzie potrzebował dietetyków. Warto poznać uczelnie, które proponują kierunek dietetyka w Gdańsku.

W Trójmieście wyszukaliśmy dwie ciekawe propozycje, które umożliwiają absolwentom zdobycie kompetencji dietetyka. Prestiżowego Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego nie trzeba specjalnie zachwalać. Każdy zna jego naukowy potencjał. Na pewno warto zobaczyć film promujący kierunek dietetyka na GUMed:

Na licencjackie studia na kierunku dietetyka zaprasza kandydatów również Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku.

W ciągu trzech lat studiów nabędziesz wielu wartościowych umiejętności – między innymi nauczysz się przeprowadzać wywiad żywieniowy, udzielać porad indywidualnych oraz grupowych, obsługiwać i wykorzystywać specjalne urządzenia przeznaczone do identyfikacji wybranych składników żywności i sporządzania potraw. Będziesz potrafił zaplanować i wdrożyć odpowiednie postępowanie żywieniowe w celu zapobiegania chorobom dietozależnym oraz ich leczenia. Poznasz także zasady interakcji leków z żywnością.

Również Wyższa Szkoła Zdrowia w Gdańsku przygotowała film, który promuje studia na kierunku dietetyka. Dowiedz się, dlaczego ludzie wybierają właśnie ten kierunek studiów?

Gdzie studiować kierunek dietetyka w Gdańsku?

Więcej informacji o kierunkach medycznych i związanych z nauką o zdrowiu, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia medyczne Gdańsk. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne w Polsce.

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Gdańsku.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Gdańsku, Trójmieście:

Studia w Gdańsku

Kierunki studiów w Gdańsku

Rekrutacja na studia w Gdańsku

Uczelnie Gdańsk

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia