Kierunki studiów WarszawanewStudia społeczneStudia Warszawa

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Warszawie

Przeglądasz społeczne kierunki studiów w Warszawie? Myślisz o tym, by wybrać kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna? Które warszawskie uczelnie proponują kandydatom studia dziennikarskie?

Kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna mają w swoich ofertach m.in. Akademia Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie, Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, czy Uniwersytet SWPS w Warszawie. Dowiedz się więcej!

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Akademii Finansów i Biznesu Vistula w Warszawie

Jeśli lubisz komunikować się z ludźmi i chcesz mieć elastyczną, ekscytującą i zróżnicowaną pracę, to studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Akademii Finansów i Biznesu Vistula są właśnie dla Ciebie. W ambitnym, międzynarodowym środowisku nauczysz się zawodu. Zdobędziesz wiedzę w obszarze dynamicznie rozwijającego się dziennikarstwa biznesowego i mediów społecznościowych. Pod okiem wybitnych wykładowców i praktyków – znanych dziennikarzy i doświadczonych specjalistów ds. komunikacji w radiu, TV, mediach społecznościowych, PR i komunikacji korporacyjnej, rozwiniesz kompetencje, dzięki którym osiągniesz pewną pozycję na rynku.

Poznasz różne formy dziennikarskie, które pomagają innym poznać i zrozumieć świat. Opanujesz warsztat nowoczesnego dziennikarza i zdobędziesz praktyczne umiejętności, które będziesz mógł wykorzystać w prasie, telewizji, stacjach radiowych i w Internecie. Nauczysz się krytycznego myślenia, selekcji informacji, argumentacji i dyskusji. Będziesz wiedział, jak tworzyć określone treści i jak je skutecznie wykorzystywać w reklamie, marketingu, promocji i w kształtowaniu wizerunku firmy.

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie (UKSW)

Studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna na UKSW w Warszawie dają gwarancję zdobycia solidnych podstaw warsztatu dziennikarskiego. Kierunek ten wyróżniają liczne zajęcia praktyczne, a także indywidualne podejście do studenta i troska o jego rozwój. Wykładowcy to zarówno teoretycy mediów i nauk o komunikowaniu, jak i specjaliści z branży – dziennikarze ogólnopolskich stacji telewizyjnych i radiowych, czołowi eksperci ds. PR, marketingu i reklamy.

Ćwiczenia odbywają się m.in. w Pracowni Podstawowych Technik Radiowo-Telewizyjnych. Studio zostało stworzone z myślą o praktycznym przygotowaniu studentów do realizacji materiałów filmowych i radiowych. Nowoczesny sprzęt daje możliwości m.in. nagrania programu z udziałem kilku osób, a także montażu materiału dźwiękowego lub filmowego.

Specjalności:

  • Dziennikarstwo ogólne,
  • Komunikacja medialno-kulturowa.

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna na Uniwersytecie SWPS w Warszawie

Kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna – propozycja Uniwersytetu SWPS w Warszawie – przygotowuje w sposób praktyczny do pracy w mediach i z wykorzystaniem mediów. Studenci uczą się dziennikarstwa prasowego, radiowego, telewizyjnego i internetowego. Dowiadują się, jak tworzyć różnorodne przekazy medialne, poznają specyfikę mediów i rządzące nimi mechanizmy, opanowują warsztat nowoczesnego dziennikarza wykorzystującego najnowsze technologie.

Pod okiem ekspertów z branży studenci realizują autorskie projekty, które składają się na profesjonalne portfolio dziennikarskie. Dowiadują się, jak w praktyce dziennikarskiej kreować markę osobistą, a także czym jest dziennikarstwo specjalistyczne, w tym dziennikarstwo śledcze i ekonomiczne.

Specjalności:

  • Kreowanie wizerunku osób i firm,
  • Public Relations,
  • Marketing internetowy.

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Społecznej Akademii Nauk w Warszawie

Studia na kierunku dziennikarstwo i komunikacja społeczna w SAN w Warszawie przygotują Cię do pracy w zawodzie dziennikarza oraz innych zawodów związanych z działalnością medialną i mediami. Po studiach z pewnością znajdziesz pracę w zawodach, gdzie potrzebne są umiejętności związane z szeroko pojętą komunikacją społeczną: na przykład w agencjach reklamy i public relations.

Zdobędziesz wiedzę, która obejmuje nie tylko funkcjonowanie współczesnych mediów, ich specyfikę oraz zasady działania. SAN proponuje Ci także wiedzę praktyczną, która pozwoli zdobyć umiejętności niezbędne do pracy w szeroko pojętych mediach (nowe media i tradycyjne). W tym celu w programie studiów duża część zajęć zaplanowana jest na zajęcia warsztatowe (praktyczne). Studenci mają do dyspozycji profesjonalne studio radiowe, telewizyjne i fotograficzne. Zawodu dziennikarskiego uczyć Cię będą przede wszystkim praktycy i profesjonaliści głównych rodzajów mediów.

Specjalności:

  • Dziennikarstwo,
  • Marketing medialny i PR.

Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Warszawskiej Uczelni Ekonomicznej

Studia dziennikarskie w Warszawskiej Uczelni Ekonomicznej przygotowują do pracy w zawodzie dziennikarza oraz innych zawodów związanych z działalnością medialną i mediami,  skierowane są do osób, które interesują się mediami w ich najnowocześniejszej formie, które chcą tworzyć multimedialne komunikaty w digital i social mediach. Studenci kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna w trakcie studiów przekonają się, że Dziennikarstwo to misja, zawód, który wymaga nieustannego uczenia się, korzystania z najnowszych technik i narzędzi komunikacji, ciągłego doskonalenia swojego warsztatu i bycia najlepszym w swojej dziedzinie.

W WWSH szczególny nacisk kładziony jest na kompetencje związane z wystąpieniami przed kamerą, pracą z mikrofonem oraz autoprezentacją, a także na umiejętności dotyczące specyfiki pracy w studiu fotograficznym. Studenci poznają rozmaite techniki fotograficzne. Forma studiów oparta jest na zajęciach praktycznych i doświadczeniach wykładowców pracujących w różnego rodzaju mediach, co zapewni nabycie umiejętności skutecznego wykorzystywania nowych technologii i komunikowania się.

Specjalności:

  • Dziennikarstwo i fotografia w nowych mediach,
  • Marketing medialny i PR,
  • Reportaż, film i telewizja.


Uzyskaj szczegółowe informacje, korzystając z poniższych linków:

Kierunek dziennikarstwo i komunikacja społeczna w Warszawie

Więcej informacji o kierunkach społecznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia społeczne Warszawa. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z tkanką życia społecznego, bezpieczeństwem, mediami, komunikacją i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia społeczne w Polsce.

CZYTAJ TAKŻE:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Warszawie.

Studia w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawie

Rekrutacja na studia w Warszawie

Uczelnie Warszawa

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia