Kierunki studiów LublinnewStudia ekonomiczneStudia Lublin

Ekobiznes – propozycja kierunku studiów w Lublinie

Studia na kierunku ekobiznes proponuje kandydatom, którzy chcą podjąć studia w Lublinie Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej. Studia łączą w sobie tematykę ekonomiczną oraz tę związaną z ochroną środowiska. Studia w dobie walki o planetę można uznać za przyszłościowe.

Pomysł na ten studiowanie kierunku ekobiznes może pojawić się u osób, które dostrzegają potencjał zatrudnienia dla ekonomistów, znających się na ochronie środowiska. Ekobiznes pozwoli Ci na zgłębienie wiedzy związanej z ekologicznym podejściem do zarządzania w przedsiębiorstwie. Wybierając ten kierunek dowiesz się jak wygląda zarządzanie gospodarką niskoemisyjną, poznasz metody finansowania działalności ekologicznej, a także zdobędziesz wiedzę dotyczącą tajemnic marketingu ekologicznego.

Co po studiach? 

Po ukończeniu studiów I stopnia możesz kontynuować naukę na kierunkach pokrewnych w ramach studiów II stopnia. Możesz też zdecydować się na podjęcie pracy i zostać specjalistą w zakresie zarządzania środowiskiem czy monitoringu jego stanu. Z powodzeniem odnajdziesz się jako pracownik administracji państwowej i samorządowej lub instytucji zajmujących się ochroną środowiska. Nabyte umiejętności praktyczne oraz wiedza teoretyczna pozwolą Ci także na założenie własnego biznesu działającego w oparciu o poszanowanie środowiska naturalnego. Po ukończeniu studiów otwiera się przez Tobą ścieżka kariery także w korporacjach międzynarodowych.

Rekrutacja na studia

Rekrutacja odbywa się na podstawie wyników egzaminów maturalnych. Należy wybrać przedmioty:

  • język obcy nowożytny (współczynnik 1,0),
  • jeden przedmiot spośród: matematyka, historia, geografia (współczynnik 1,0).

Strona kierunku: EKOBIZNES , Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie

Więcej informacji o kierunkach ekonomicznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie studia ekonomiczne Lublin. Interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Sprawdź stronę studia ekonomiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Ekonomia w Lublinie

Studiowanie ekonomii to świetny wybór dla osób pragnących dużej ilości…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Lublinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Lublinie:

Studia w Lublinie

Kierunki studiów w Lublinie

Rekrutacja na studia w Lublinie

Uczelnie Lublin

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia