Ekonomia w Lublinie
Studiowanie na kierunku ekonomia to świetny wybór dla osób pragnących dużej ilości opcji przy aplikacji o pracę. Sprawdź, na jakich lubelskich uczelniach możesz studiować ten kierunek!
Na kierunku ekonomia świetnie odnajdą się osoby o szerokim wachlarzu zainteresowań z zacięciem matematycznym. Ukończenie studiów na tym interdyscyplinarnym kierunku daje ogromne możliwości zatrudnienia: absolwenci ekonomii zajmować się mogą zarówno analizą danych finansowych, jak i organizacją transportu i logistyką czy zarządzaniem grupami pracowników bądź relacjami z klientami.
Czym charakteryzują się studia na kierunku ekonomia?
Podstawę teoretyczną na kierunku ekonomia stanowi matematyka (w szczególności statystyka) oraz elementy rachunkowości. Studenci ekonomii uczą się również praktycznego zastosowania specjalistycznego oprogramowania finansowego.
Wiedzę teoretyczną z dziedziny matematyki i ekonometrii uzupełniają elementy psychologii i socjologii, które pozwalają zrozumieć zachowania klientów i kluczowych graczy na rynkach lokalnych i międzynarodowym. Istotne jest również wykształcenie zrozumienia i zdolności analizy aktualnej sytuacji na arenie międzynarodowej.
Jakie przedmioty zdawane na maturze są brane pod uwagę przy aplikacji na kierunek ekonomia?
Uczelnie zwykle największą uwagę przywiązują do wyników z języka obcego oraz przynajmniej jednego z następujących przedmiotów: geografia, fizyka, historia, informatyka, język polski, matematyka i wiedza o społeczeństwie. Warto jednak potwierdzić wymagania bezpośrednio na stronie wybranej uczelni.
Ekonomia na Uniwersytecie Marii Curie-Skłodowskiej
Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie uczy przyszłych ekonomistów przez praktykę. Integralną częścią studiów na tej uczelni jest udział w projektach badawczych oraz strategicznych grach decyzyjnych i symulacjach zjawisk gospodarczych. Studenci mają również możliwość korzystania z programu wymian studenckich Erasmus+ i MOST.
Specjalności I stopnia kierunku ekonomia prowadzone na UMCS to:
- biznes międzynarodowy
- przedsiębiorstwo w gospodarce regionalnej
Ekonomia na Uniwersytecie Przyrodniczym
Jak można domyślić się z nazwy uczelni, studiowanie ekonomii na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie pozwala przyswoić wiedzę z dziedziny ekonomii z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Kierunek jest prowadzony na wydziale Agrobioinżynierii i daje możliwość poznania mechanizmów specyficznych dla zagadnień jak np. ekonomika systemu agrożywnościowego. Zajęcia na UP są prowadzone w nowocześnie wyposażonych salach wykładowych i pracowniach. Studenci mogą też zdobywać doświadczenie za granicą w ramach programów Erasmus+ oraz MostAr.
Przykładowe przedmioty prowadzone w ramach specjalności na UP na kierunku ekonomia to: Przedsiębiorczość, Handel elektroniczny, Negocjacje w handlu, Zarządzanie sprzedażą detaliczną, Handel międzynarodowy, Marketing usług, logistyka dystrybucji, Polityka celna.
Ekonomia W Lubelskiej Akademii WSEI
Lubelska Akademia WSEI posiada ogromne doświadczenie w nauczaniu ekonomii, prowadzi ona bowiem ten kierunek już ponad 20 lat. Uczelnia stale dostosowuje program studiów do sytuacji na rynku pracy, nie należy więc obawiać się, że przekazywana wiedza nie będzie przystawać do aktualnych czasów. Studia na kierunku ekonomii W AkademiI WSEI mają charakter praktyczny, dzięki czemu studenci mogą wybić się na rynku pracy olbrzymią ilością zdobytych umiejętności praktycznych.
WSEI oferuje następujące specjalności na I stopniu kierunku ekonomia:
- Ekonomika przedsiębiorstw
- Rynek pracy i polityka społeczna
Ekonomia w Akademii Nauk Stosowanych Wincentego Pola
Akademia Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie stawia na integrację międzynarodową. Studenci ekonomii mogą wybrać, czy chcą studiować w języku polskim, czy też angielskim. Mogą również korzystać z możliwości wymiany studenckiej w ramach programu Erasmus+. Studia na ANS to świetny wybór dla osób, które w trakcie studiów chcą nie tylko zdobyć wysokiej jakości wiedzę, ale również stworzyć siatkę znajomości i zbudować przyjaźnie z osobami z terenu Polski, Europy i świata.
Ekonomia na WSSP jest prowadzona na dwóch specjalnościach:
- Ekonomia menadżerska
- Biznes międzynarodowy
Ekonomia na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim
Oferta Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego jest skierowana do osób, którym zależy na kształceniu w duchu chrześcijańskich wartości i postaw. Absolwenci KULu są przygotowani do pełnienia funkcji m.in. analityka ekonomicznego, kierownika kadr pracowniczych, czy nawet dziennikarza specjalizującego się w zagadnieniach ekonomicznych. Studenci KULu mogą zdobywać doświadczenie zawodowe u licznych współpracowników uczelni, m.in. bankach PKO BP, Spółdzielczych Kasach Oszczędnościowo-Kredytowych, czy Urzędach Administracji Publicznej.
Uzyskaj szczegółowe informacje o tym kierunku studiów, przygotowane przez prowadzące go uczelnie:
Kierunek ekonomia w Lublinie
- EKONOMIA , Katolicki Uniwersytet Lubelski
- EKONOMIA , Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie
- EKONOMIA , Akademia Nauk Stosowanych Wincentego Pola w Lublinie
- EKONOMIA , Lubelska Akademia WSEI
- EKONOMIA , Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie
Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie studia ekonomiczne Lublin. Interesujesz się ekonomią, finansami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce? Sprawdź stronę studia ekonomiczne w Polsce.
Sprawdź też inne TOP kierunki w Lublinie
CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Studia ekonomiczne w Lublinie
Finanse i rachunkowość – Lubelska Akademia WSEI
Analityka gospodarcza w Lublinie
Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Lublinie.
Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Lublinie:
Studia w Lublinie
Kierunki studiów w Lublinie
Rekrutacja na studia w Lublinie
Uczelnie Lublin
Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi
Udostępnij: