Ekonomia biznesu i finanse – Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu, studia w Jeleniej Górze

Kierunek Ekonomia biznesu i finanse realizowany przez filię UE w Jeleniej Górze pozwolą Ci zostać poszukiwanym na rynku pracy specjalistą z zakresu finansów, doradztwa biznesowego czy administracji publicznej.

Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu jest jedną z największych szkół ekonomicznych w kraju i odgrywa ważną rolę w kształceniu ekonomistów, w badaniach naukowych i pracach dla gospodarki. Jest również aktywnym partnerem w międzynarodowych kontaktach naukowych i dydaktycznych.

Studia na kierunku Ekonomia biznesu i finanse pozwolą Ci zostać poszukiwanym na rynku pracy specjalistą z zakresu finansów, doradztwa biznesowego czy administracji publicznej. Modele biznesowe oraz teorie ekonomiczne pozwolą Ci poznać i zrozumieć otaczającą rzeczywistość, a także wpływ globalizacji i innowacji na rozwój współczesnego świata i trendy w biznesie.

Na studiach będziesz obserwować i analizować zjawiska gospodarcze, przewidywać ich skutki i podejmować decyzje. Dowiesz się jak rozpoczynać, prowadzić i skutecznie promować własny biznes. Poznasz tajniki budowy biznesplanu, analizy rynku, marketingu, rachunkowości i analizy kosztów. Dowiesz się jakie są możliwości finansowania działalności gospodarczej, nauczysz się oceniać opłacalność projektów biznesowych i zarządzać finansami.

Specjalności

  • Ekonomia menedżerska i doradztwo gospodarcze
  • Analityk biznesu
  • Rachunkowość i doradztwo finansowe

Profil absolwenta

Zdobędziesz praktyczną wiedzę oraz kompetencje i rozwiniesz umiejętności pracy w zespole. Nauczysz się pracy projektowej. Poznasz świat symulacji biznesowych i spotkasz praktyków biznesu, którzy opowiedzą o swoich doświadczeniach. Rozwiniesz umiejętności pracy w zespole i pracy projektowej. Poznasz świat symulacji biznesowych oraz praktyków biznesu, którzy podzielą się z Tobą swoimi doświadczeniami. 

Perspektywy zawodowe

  • specjalista ds. księgowości / specjalista ds. controllingu
  • analityk sprzedaży/rynku, trendów rynkowych (cool hunter)/baz danych
  • urzędnik w administracji publicznej
  • analityk bankowy/giełdowy/finansowy/kredytowy/biznesowy/ds. podatków/informacji i raportów medialnych
  • asystent ds. prawnych/ds. sprzedaży/w dziale audytu/w dziale finansowym/kontrolera finansowego/w dziale procesów biznesowych
  • asystent w dziale produkcji/w dziale obsługi klienta/w dziale zakupów/dyrektora finansowego
  • specjalista ds. factoringu/ds. kredytu handlowego/ds. controllingu/ds. planowania, ds. inwestycji

Poznaj inne propozycje kierunków lub dowiedz się więcej o uczelni:

Studia ekonomiczne Wrocław
Studia z zarządzania we Wrocławiu
Uniwersytet Ekonomiczny we Wrocławiu
Kierunki studiów Wrocław

Materiały: opis kierunku na stronie Uczelni

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia