Europeistyka w Krakowie

Problematyka europejska wciąż obecna w mediach skłania wielu kandydatów do zainteresowania się studiami na kierunku europeistyka. Sprawdzamy, które z uczelni w Krakowie mają w ofercie studia europejskie.

Udało się wyszukać dwie atrakcyjne propozycje studiów w języku polskim, które mają charakter studiów europeistycznych. Na Uniwersytecie Jagiellońskim Wydział Studiów Międzynarodowych i Politycznych UJ proponuje kierunek studia europejskie. Z ich charakterystyką można zapoznać się poniżej.

Studia europejskie na Uniwersytecie Jagiellońskim

Udział Polski w strukturach i organizacjach o charakterze europejskim wydaje się ciągle wymagać odpowiednich, wykształconych, kompetentnych kadr. Powinny one dysponować wiedzą i umiejętnościami związanymi z funkcjonowaniem instytucji, organizacji i systemów w przestrzeni europejskiej. Dostarczają ich studia europejskie, które odpowiadają na potrzeby społeczne i gospodarcze współczesnej Polski i integrującej się Europy. Wiedza dotycząca różnych aspektów funkcjonowania Starego Kontynentu będzie proponowana z perspektywy głównie: politologii, prawa, ekonomii, socjologii, historii, filozofii, tak, aby przedstawiony obraz był możliwie szeroki i odzwierciedlał różnorodność zjawisk i procesów zachodzących na kontynencie. Istotną rolę odgrywają także kompetencje językowe przyszłych absolwentów i absolwentek, przynajmniej na poziomie B2. Studia te różnią się od innych m.in. przez położenie nacisku na zajęcia praktyczne i warsztatowe.

Europeistyka na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie

Studia na kierunku Europeistyka prowadzone są w Instytucie Ekonomii UEK i mają w dominującej części charakter studiów ekonomicznych. Adresowane są do osób, których zainteresowania lub wykonywane obowiązki skłaniają do poszerzania wiedzy z zakresu funkcjonowania Unii Europejskiej, państw członkowskich w ramach tej organizacji oraz współpracy międzynarodowej na arenie światowej.

Uniwersytet Jagielloński proponuje również kandydatom studia w języku angielskim na kierunku European Studies. Szczegóły: wybierz kierunek i uczelnię z listy poniżej.

Uczelnie prowadzące kierunek europeistyka w Krakowie

Więcej informacji o kierunkach społecznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia społeczne Kraków. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z tkanką życia społecznego, bezpieczeństwem, mediami, komunikacją i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia społeczne.

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Krakowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie:

Studia w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Uczelnie Kraków

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia