Kierunki studiów LublinnewStudia LublinStudia społeczne

Europeistyka w Lublinie

Studia na kierunku europeistyka to zdecydowanie propozycja dla tych wszystkich, którzy chcą zostać ekspertami od spraw europejskich, Unii Europejskiej, prawnych regulacji. W Lublinie kierunek oferują dwie renomowane uczelnie.

Zainteresowani kierunkiem europeistyka mogą wybierać pomiędzy dwoma uczelniami, w których ofercie znajduje się właśnie ten kierunek. Można wybrać studia, które oferuje kandydatom Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej lub Katolicki Uniwersytet Lubelski.

Europeistyka na UMCS

Europeistyk to nowatorski i dynamicznie rozwijający się interdyscyplinarn kierunek, kształcący w zakresie dziedzin nauk: społecznych, humanistycznych, ekonomicznych oraz prawnych.

Na europeistyce, którą proponuje UMCS nauczysz się autoprezentacji i wystąpień publicznych, współpracy i przywództwa w zespole, samodzielnego rozwiązywania problemów, samodzielnego podejmowania działań i myślenia strategicznego. Będziesz również wiedział, jak organizować wydarzenia kulturalne i społeczne oraz jak działać na rynku UE, a także jak pozyskiwać fundusze zewnętrzne i realizować projekty. Studia pomogą Ci też doskonalić znajomość nowożytnych języków obcych, w tym, języka angielskiego.

Kierunek europeistyka na KUL

Studiując zjawisko integracji europejskiej z silnym naciskiem na prawne aspekty procesu „tworzenia coraz ściślejszej unii między narodami Europy”, absolwenci europeistyki uzyskują kwalifikacje specjalisty do spraw europejskich.

Absolwenci biegle poruszają się w dziedzinach, regulowanych przez przepisy prawa UE. Stają się specjalistami w zakresie problematyki europejskiej i zdobywają umiejętności zawodowe, które są wymagane na europejskim rynku pracy. 

Kierunek europeistyka w Lublinie

  • EUROPEISTYKA, Uniwersytet Marii Curie Skłodowskiej w Lublinie
  • EUROPEISTYKA – studia w języku angielskim, Katolicki Uniwersytet Lubelski

Więcej informacji o kierunkach społecznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia społeczne Lublin. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z tkanką życia społecznego, bezpieczeństwem, mediami, komunikacją i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia społeczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Lublinie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Lublinie:

Studia w Lublinie

Kierunki studiów w Lublinie

Rekrutacja na studia w Lublinie

Uczelnie Lublin

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia