Kierunki studiów KatowicenewStudia filologiczneStudia Katowice

Filologia germańska tłumaczeniowa w zakresie języków specjalistycznych w Katowicach

Kierunek studiów filologia germańska tłumaczeniowa w zakresie języków specjalistycznych to propozycja dla osób zainteresowanych tłumaczeniami z zakresu prawa, ekonomii, biznesu, handlu, techniki, czy medycyny…

Studia filologia germańska tłumaczeniowa w zakresie języków specjalistycznych ma w swojej ofercie Uniwersytet Śląski (prowadzi je Wydział Humanistyczny UŚ).

W ramach specjalności tłumaczeniowej w zakresie języków specjalistycznych zakłada się przekazanie przyszłym absolwentom wiedzy o odmianach niemieckiego języka specjalistycznego, korespondującej z teorią i praktyką przekładu, elementami marketingu oraz prawa niemieckiego i polskiego.

Student realizuje ponadto zajęcia z zakresu historii i literatury niemieckiego obszaru językowego oraz językoznawstwa, które przyczyniają się do poszerzania jego wiedzy o krajach niemieckojęzycznych i stanowią podstawę wykształcenia tłumacza.

Absolwent tej specjalności pozyska, oprócz umiejętności językowych na poziomie B2-C1, przygotowanie merytoryczne z dziedziny języka biznesu, korespondencji handlowej, podstawowej terminologii prawniczo-ekonomicznej oraz z zakresu języka techniki i medycyny. Posiądzie również umiejętność tłumaczenia tekstów użytkowych, sporządzania korespondencji handlowej oraz zachowania się w standardowych sytuacjach komunikacji biznesowej.

Perspektywy zawodowe absolwentów filologii germańskiej:

  • zawód tłumacza (także w zakresie przekładu tekstów specjalistycznych i artystycznych), praca w biurach tłumaczeń;
  • praca w turystyce i sektorze usług, w działach współpracy z zagranicą;
  • praca w firmach, podmiotach społeczno-gospodarczych, w których język niemiecki lub szwedzki jest istotnym narzędziem pracy;
  • praca w instytucjach kulturalnych i oświatowych zajmujących się stosunkami kulturalnymi Polski, Niemiec i/lub Szwecji;
  • praca w szkolnictwie podstawowym i średnim oraz w prywatnych szkołach językowych;
  • w wydawnictwach, redakcjach czasopism, środkach masowego przekazu, centrach biznesowych;
  • praca w centrach obsługi klientów w przedsiębiorstwach, wykorzystujących strategie outsourcingowe;
  • praca w jednostkach dyplomatycznych.

Kierunek filologia germańska tłumaczeniowa w zakresie języków specjalistycznych – Katowice

O kierunkach filologicznych możesz dowiedzieć się więcej dzięki stronie Studia filologiczne Katowice. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia filologiczne w Polsce.

Czytaj również:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Katowicach.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Katowicach:

Studia w Katowicach

Kierunki studiów w Katowicach

Rekrutacja na studia w Katowicach

Uczelnie Katowice

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia