Kierunki studiówKierunki studiów WrocławStudia filologiczneStudia Wrocław

Filologia indyjska – Uniwersytet Wrocławski

Interesujesz się kulturą i historią Indii i chcesz poznać dwa wiodące indyjskie języki, czyli sanskryt i hindi? Wybierz filologię indyjską na Wydziale Filologicznym Uniwersytetu Wrocławskiego! 

Kierunek filologia indyjska zapewnia absolwentom możliwość poznania języków, którymi porozumiewają się Hindusi. Sanskryt był najpowszechniej używanym w Indiach starożytnych i średniowiecznych językiem literackim, który odegrał olbrzymią rolę we wszystkich niemal sferach kultury dawnych Indii (takich jak: literatura, filozofia, religia, nauka, prawodawstwo i obyczajowość). Hindi z kolei jest najbardziej rozpowszechnionym językiem współczesnym w Indiach: mieszkańcy północnych i środkowych Indii od Asamu po Goa i od Ladakhu do Orisy posługują się nim jako językiem macierzystym bądź drugim wyuczonym. Znający hindi są w stanie porozumieć się w Pakistanie, gdzie dominuje język urdu, wykorzystujący tę samą gramatykę i w dużej mierze słownictwo, a różniący się głównie zapisem.

Nauka obu tych języków jest kontynuowana przez pierwsze dwa lata studiów, później – w zależności od wyboru specjalizacji oraz zajęć opcyjnych – będziesz miał możliwość dalszej nauki jednego z nich lub ich obu. Obok nauki języków – opcjonalnie poszerzonej o zajęcia z języków bengalskiego i urdu – będziesz uczestniczyć w zajęciach z zakresu historii, literatury, historii sztuki, filozofii i religii, muzykologii, politologii, socjologii i ekonomii dawnych i współczesnych Indii.

Specjalności:

  • hindi
  • sanskryt

Po studiach na kierunku filologia indyjska zdobędziesz solidną wiedzę w zakresie starożytnej i współczesnej kultury Indii oraz języków tego obszaru, a także szerokie przygotowanie ogólnohumanistyczne pozwalające na rozumienie społecznych procesów zachodzących we współczesnym świecie.

Zdobyte kwalifikacje pozwolą Ci na podjęcie pracy w zawodach wymagających znajomości języków obcych, posiadania szerokich horyzontów intelektualnych oraz kreatywności w myśleniu. Uzyskana wiedza, zarówno filologiczna, jak i historyczna, socjologiczna oraz kulturoznawcza, umożliwi Ci znalezienie zatrudnienia w takich dziedzinach jak: filologia, tłumaczenie tekstu, edytorstwo, działalność kulturalna i oświatowa, media czy turystyka.

Strona kierunku: FILOLOGIA INDYJSKA , Uniwersytet Wrocławski

Materiały: opis kierunku na stronie Uczelni

O kierunkach filologicznych dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia filologiczne Wrocław. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – Studia filologiczne w Polsce.

Czytaj również:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów we Wrocławiu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia