Kierunki studiów GdańsknewStudia filologiczneStudia Gdańsk

Filologia włoska w Gdańsku

Sprawdzamy możliwość studiowania języka włoskiego na uczelniach w Gdańsku. Czy jest wiele takich okazji? Sprawdź kierunek filologia włoska!

Filologia włoska w Ateneum

Język włoski na poziomie filologicznym oferuje w Trójmieście jedna tylko uczelnia. Jest nią Akademia Ateneum w Gdańsku. Na tej niepaństwowej uczelni znajdziecie propozycję kierunku filologia włoska. Nauka języka rozpoczyna się od podstaw i cykl nauki prowadzi do osiągnięcia poziomu B2+. Uczelnia oferuje do wyboru dwie specjalizacje: translatoryczną oraz nauczycielską.

Studia przygotowują do podjęcia pracy w: przedsiębiorstwach krajowych i zagranicznych, agendach rządowych i pozarządowych, służbach dyplomatycznych, wydawnictwach, biurach tłumaczeń, szkołach językowych, w turystyce i hotelarstwie, a także szkołach podstawowych oraz średnich po ukończeniu specjalizacji nauczycielskiej.

Język francuski i włoski na Uniwersytecie Gdańskim

Języka włoskiego można również uczyć się na kierunku, który znajdziecie w ofercie Uniwersytetu Gdańskiego: filologia romańska z drugim językiem romańskim. I właśnie tym drugim językiem romańskim może być język włoski. Generalnie studia mają absolwentów wyposażyć w doskonałą znajomość języka francuskiego.

Kierunek filologia włoska w Gdańsku

O kierunkach filologicznych dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia filologiczne Gdańsk. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia filologiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Gdańsku i Trójmieście.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Gdańsku i woj. pomorskim:

Studia w Gdańsku

Kierunki studiów w Gdańsku

Rekrutacja na studia w Gdańsku

Uczelnie Gdańsk

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia