Kierunki studiówKierunki studiów PoznańStudia filologiczneStudia Poznań

Filologie regionów – lingwistyka kulturowa – region europejski: bałtycki w Poznaniu

Na specjalności lingwistyka kulturowa – region europejski: bałtycki będziesz się uczyć języka szwedzkiego i litewskiego.

Kierunek filologie regionów – specjalność lingwistyka kulturowa – region europejski: bałtycki, który prowadzi Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu (Wydział Neofilologii UAM), jest skierowany do osób ambitnych i niebojących się wyzwań. Studia na tej specjalności — to nauka dwóch języków od podstaw: języka litewskiego i szwedzkiego.

To studia dla osób ambitnych i poszukujących nieszablonowych, nowoczesnych i ciekawych rozwiązań. Ponad połowa godzin kształcenia to właśnie nauka języków. Na pozostałą część składają się zajęcia z przedmiotów językoznawczych oraz kulturoznawczych dotyczących regionu Morza Bałtyckiego. Wszystko to buduje unikatowe i pożądane z punktu widzenia współczesnego rynku pracy kompetencje i umiejętności.

Perspektywy zawodowe – absolwenci specjalności lingwistyki kulturowej regionu bałtyckiego z tytułem licencjata znajdą pracę w:

  • instytucjach, organizacjach kulturalnych, politycznych, pozarządowych;
  • środkach masowego przekazu,
  • turystyce i usługach,
  • instytucjach EU,
  • w różnego typu firmach, które potrzebują znajomości języka litewskiego i szwedzkiego,
  • działach marketingu, logistyki, obsługi klienta w firmach o charakterze międzynarodowym i zróżnicowanym kulturowo, itd.

O wymienionych na tej liście kierunkach dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia filologiczne Poznań. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia filologiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia