Filozofia i Chrześcijaństwo – studia podyplomowe na UPJP2

Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie zaprasza na 3-semestralne studia podyplomowe na kierunku “Filozofia i Chrześcijaństwo”, skierowane do osób, które ukończyły studia zawodowe lub studia magisterskie (licencjat lub magister).

Studia podyplomowe Filozofia i Chrześcijaństwo, które ma w swojej ofercie Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, pozwalają zdobyć nie tylko umiejętność analizy i interpretacji tekstów filozoficznych, ale także nauczyć się krytycznego myślenia, dzięki czemu absolwenci stają się aktywnymi, samodzielnymi i twórczymi uczestnikami życia publicznego. Mają jednocześnie szansę lepiej poznać siebie, zrozumieć swoje relacje z innymi (rodzina, przyjaźń, praca) i rozwinąć swoje najgłębsze potrzeby duchowe.

Studia ubogacają i kształtują znajomość myśli chrześcijańskiej i filozoficznej oraz pomagają w głębszym zrozumieniu codziennego życia rodzinnego i społecznego. Ich słuchaczami mogą być osoby zainteresowane ogólnymi zagadnieniami filozoficznymi oraz szeroko rozumianą kulturą i religią. Mogą także pomóc w nauczaniu filozofii, etyki, języka polskiego, katechezy, które należą do programów nauczania szkół ponadpodstawowych.

Więcej informacji o tym kierunku na stronie UPJP2

ZOBACZ RÓWNIEŻ: UNIWERSYTET PAPIESKI JANA PAWŁA II W KRAKOWIE – REKRUTACJA, AKTUALNOŚCI

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia