Gospodarka przestrzenna – Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Studia na kierunku  gospodarka przestrzenna umożliwiają zdobycie wiedzy i umiejętności do przygotowywania dokumentów planistycznych i ofert inwestycyjnych, prowadzenia prac w procesach zarządzania rozwojem w skali lokalnej i regionalnej, podejmowania współpracy z regionami europejskimi oraz udziału w pozyskiwaniu środków z UE na rozwój regionalny i infrastrukturę, opracowywania planów zagospodarowania terenu i planów miejscowych, konstruowania lokalnych strategii rozwoju oraz rewitalizacji obszarów wiejskich.

W 2050 roku 70% ludności będzie mieszkało w miastach, dlatego już teraz miasta stają się bardziej „smart”. Mądre przestrzenie do życia powodują obniżenie kosztów, zwiększają integrację społeczną i pozytywnie wpływają na ludzki dobrostan. W połowie XXI w. co trzeci Europejczyk będzie miał ponad 60 lat. Ideą planowania jest więc projektowanie obszarów, z których bez przeszkód skorzystają i 8-latkowie i 80-latkowie. Dowiedz się jak wykorzystać nowe technologie w budowaniu bezpiecznego, efektywnego i funkcjonalnego otoczenia. Wprowadzaj bioróżnorodność zamiast betonu. Pracuj przy tworzeniu przestrzeni przyszłości.

Perspektywy po studiach

  • Administracja publiczna, wydziały planowania przestrzennego (planista, urbanista, specjalista ds. gospodarki gruntami, promocji i rozwoju regionalnego)
  • Pracownie planistyczne i urbanistyczne, biura projektowe
  • Agencje nieruchomości (rzeczoznawca majątkowy, pośrednik w obrocie nieruchomości)
  • Firmy konsultingowe i doradcze

Czytaj więcej – Gospodarka przestrzenna

Źródło: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij na:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia