Indologia w Krakowie

Jeśli interesują Cię Indie, to na tym kierunku studiów nie tylko poznasz kilka języków indyjskich, ale również zdobędziesz specjalistyczną wiedzę o Indiach dawnych i współczesnych.

Studia na kierunku indologia proponuje kandydatom Uniwersytet Jagielloński (prowadzi je Wydział Filologiczny UJ).

Studiując indologię na UJ opanujesz kilka języków indyjskich (hindi, urdu, tamilski, sanskryt) oraz zdobędziesz specjalistyczną wiedzę o Indiach dawnych i współczesnych.

Instytut Orientalistyki za główne zadanie stawia sobie wykształcenie ekspertów zajmujących się indyjskim obszarem kulturowym, którzy dzięki nabytym kwalifikacjom i umiejętnościom, głównie językowym, ale także z zakresu szeroko pojętej wiedzy o kulturach i realiach Indii oraz krajów ościennych, mają możliwość podjęcia pracy w służbach dyplomatycznych, mundurowych, placówkach kulturalnych i naukowo-badawczych, mediach, wydawnictwach, biznesie, handlu, turystyce.

Spośród absolwentów i absolwentek tych studiów rekrutowani są doradcy i analitycy sytuacji politycznej w krajach Azji Południowej (Indie, Pakistan), tłumacze z hindi i urdu współpracujący z Międzynarodowym Komitetem Czerwonego Krzyża na obszarach dotkniętych konfliktami zbrojnymi (Indie, Pakistan), pracownicy zajmujący się kwestiami uchodźców i bezpieczeństwa narodowego (Indie, Pakistan), nauczyciele języków indyjskich w Polsce, a nawet języka polskiego w Indiach, instruktorzy jogi i tańca.

Uczelnie prowadzące kierunek indologia w Krakowie

O kierunkach filologicznych dowiedzieć się możesz więcej dzięki stronie Studia filologiczne Kraków. Szukasz innych propozycji, poszukujesz dla siebie atrakcyjnej alternatywy na polskich uczelniach – zobacz – studia filologiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Krakowie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Krakowie:

Studia w Krakowie

Kierunki studiów w Krakowie

Rekrutacja na studia w Krakowie

Uczelnie Kraków

Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zbliżające się wydarzenia