Kierunki studiówKierunki studiów WrocławStudia informatyczneStudia Wrocław

Informatyka algorytmiczna – Politechnika Wrocławska

Informatyka algorytmiczna jest z pewnością idealnym kierunkiem studiów dla kandydatów, którzy oprócz zainteresowań informatycznych interesują się matematyką.

Jednym z najważniejszych wydarzeń na kierunku informatyka algorytmiczna jest kurs Algorytmy i Struktury Danych. Odbywa się on na IV semestrze. Wiele poprzednich kursów jest poświęconych opanowaniu narzędzi teoretycznych wykorzystywanych na tym kursie. W związku z tym studenci otrzymują wcześniej sporą dawkę matematyki. Mają kursy z Analizy Matematycznej, Algebry, Matematyki Dyskretnej i Rachunku Prawdopodobieństwa.

Oczywiście, studenci tego kierunku opanowują porządny warsztat informatyczny. Na pierwszym i drugim semestrze studenci mają tylko po jednym kursie informatycznym. Liczba ta wzrasta od trzeciego semestru.

Oprócz kursów o charakterze programistycznym mamy kursy z baz danych, technologii sieciowych, architektury komputerów i technologii programowania. Od czwartego semestru do końca studiów zrealizować należy 11 z listy około 30 kursów do wyboru. Zakres ich jest szeroki: od Teorii Funkcji Zespolonych, Bezpieczeństwa Komputerowego i Kryptografii do Elementów Sztucznej Inteligencji.

Strona kierunku: INFORMATYKA ALGORYTMICZNA , Politechnika Wrocławska

Poznaj inne propozycje kierunków:

Studia ścisłe Wrocław
Studia techniczne Wrocław
Politechnika Wrocławska

Materiały: opis kierunku na stronie Uczelni

Zobacz, jakie inne kierunki studiów informatycznych są prowadzone we Wrocławiu w artykule Studia informatyczne we Wrocławiu.

Czytaj także:

Zobacz, gdzie w Polsce możesz studiować kierunki informatyczne na stronie: studia informatyczne w Polsce.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom we Wrocławiu:

Studia we Wrocławiu

Kierunki studiów we Wrocławiu

Rekrutacja na studia we Wrocławiu

Uczelnie Wrocław

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia