Kierunki informatyczne w PolsceKierunki studiówKierunki studiów w PolscePoznaj kierunekStudia informatyczne

Informatyka i inżynieria danych – poznaj kierunek studiów!

Kierunek informatyka i inżynieria danych uczy jak jak zbierać i systematyzować dane i jak zarządzać ich dużymi zbiorami, pochodzącymi z różnych źródeł.

Informatyka i inżynieria danych to kierunek odpowiadający aktualnym potrzebom i trendom rynkowym. Podejmowanie kluczowych i ważnych decyzji opiera się na akwizycji i analizie wielu informacji pochodzących z różnych źródeł. Analiza i inżynieria danych pomaga w zrealizowaniu tego celu dzięki połączeniu wiedzy z zakresu dziedziny nauk inżynieryjno-technicznych w szczególności informatyki.

Studenci kierunku prowadzonego na Uczelni o profilu przyrodniczym dowiadują się, jak zbierać i systematyzować oraz zarządzać dużymi zbiorami danych, które pochodzą z różnych źródeł. Kluczowa dla otoczenia społeczno-gospodarczego jest również umiejętność interpretacji pozyskanych rezultatów, w tym interpretacja przy użyciu nowoczesnych technik i metod sztucznej inteligencji. Wskazane działania przeprowadzane są w oparciu o programy i algorytmy komputerowe, a także wiedzę z matematyki i statystyki.

Dzięki dużej liczbie zajęć praktycznych można mieć pewność, że po ukończeniu studiów, absolwent będzie posiadał duży zakres wiedzy praktycznej i teoretycznej, co pozwoli na sprawne pracę i realizację czynności operacyjnych w szybko zmieniających się warunkach rynkowych. Inżyniera danych polega na zarządzaniu nimi i ich zestawieniu, analizie i sformułowania na ich podstawie stosownych wniosków.

Szukaj odpowiedzi na pytania dotyczące kierunku Informatyka i inżynieria danych

Czego nauczysz się na studiach?

W których miastach można studiować kierunek?

W ofercie których uczelni w Polsce znajdziesz kierunek Informatyka i inżynieria danych?

Jakie są perspektywy zawodowe absolwentów kierunku Informatyka i inżynieria danych?


Czytaj więcej


Udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia