Kierunki studiów PoznańStudia informatyczneStudia Poznań

Informatyka – Politechnika Poznańska

Interesuje Cię rozwój informatyki i jej zastosowania, posiadasz zdolność logicznego myślenia i kreatywność oraz chcesz dołączyć do elity najlepszych studentów w kraju?

Głównym zadaniem studiów na kierunku informatyka, które prowadzi Politechnika Poznańska, jest kształcenie wysokokwalifikowanej kadry, w ścisłym związku z badaniami naukowymi, rozwojem technologii i innowacji oraz we współpracy z otoczeniem społeczno-gospodarczym.

Na tym kierunku studenci poznają m.in. metody, techniki i narzędzia stosowane przy rozwiązywaniu zadań informatycznych z zakresu analizy złożoności obliczeniowej algorytmów, budowę systemów komputerowych, systemów operacyjnych, sieci komputerowych, implementację języków programowania, grafikę i komunikację człowiek-komputer, sztuczną inteligencję, bazy danych, inżynierię oprogramowania, wspomagania decyzji, aplikacje internetowe oraz systemy wbudowane.

Strona kierunku: INFORMATYKA , Politechnika Poznańska

Obejrzyj film Wydziału Informatyki i Telekomunikacji PP o kierunku informatyka:

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia informatyczne Poznań. Jeśli interesujesz się informatyką, nowoczesnymi technologiami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia informatyczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Poznaniu.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Poznaniu:

Studia w Poznaniu

Kierunki studiów w Poznaniu

Rekrutacja na studia w Poznaniu

Uczelnie Poznań

Udostępnij:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia