Kierunki studiówKierunki studiów ŁódźStudia informatyczneStudia ŁódźTOP ŁódźTop studia

Informatyka stosowana w Łodzi

Interesują Cię studia informatyczne i chcesz wybrać studia na kierunku informatyka stosowana w Łodzi? W tym artykule znajdziesz najważniejsze informacje na ten temat!

Czy warto studiować informatykę stosowaną?

Kandydaci na studia na kierunku informatyka stosowana muszą przejawiać predyspozycje do nauki przedmiotów ścisłych i technicznych, umiejętności analitycznego myślenia, komunikatywności, zdolności do współpracy w grupie. Główną zaletą tego kierunku są szerokie perspektywy zawodowe i ciągłe zapotrzebowanie na rynku pracy na pracowników naukowych, projektantów i twórców oprogramowania, kierowników zespołów programistycznych, analityków i administratorów systemów informatycznych, projektantów i administratorów sieci komputerowych, specjalistów od bezpieczeństwa systemów informatycznych… Można tak wymieniać bez końca. Informatyka stosowana to kierunek przyszłości i będzie on doskonałym wyborem!

Gdzie studiować kierunek informatyka stosowana w Łodzi?

Kierunek studiów informatyka stosowana proponuje kandydatom Politechnika Łódzka. Zapoznaj się ze szczegółami oferty studiów na tym kierunku.

Informatyka stosowana na Politechnice Łódzkiej

Studia na kierunku informatyka stosowana, prowadzone przez Wydział Fizyki Technicznej, Informatyki i Matematyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej, pozwalają na nabycie umiejętności projektowania i tworzenia aplikacji, gier komputerowych i systemów informatycznych wykorzystujących do swojego działania takie technologie jak sieci komputerowe, bazy danych i grafikę komputerową.

W czasie studiów główny nacisk kładziony jest na praktyczne zastosowanie nabytej wiedzy i umiejętności. Wydział prowadzący kształcenie na tym kierunku ściśle współpracuje z firmami branży informatycznej, a dzięki tej współpracy w sposób ciągły unowocześnia program studiów i dostosowuje go do potrzeb rynku pracy.

Absolwenci kierunku informatyka stosowana oferowanego przez Wydział FTIMS nie mają problemów ze znalezieniem pracy. Zatrudnienie ułatwia program nauczania w pełni zsynchronizowany z oczekiwaniami rynku pracy. Firmy, czyli przyszli pracodawcy, monitorują i opiniują programy kształcenia.

Absolwenci informatyki stosowanej znajdują zatrudnienie m.in. jako:

 • programiści,
 • analitycy i inżynierowie systemowi,
 • administratorzy baz danych,
 • graficy komputerowi w agencjach reklamowych, prasie, filmie i telewizji,
 • projektanci i programiści gier komputerowych,
 • testerzy oprogramowania, systemów informatycznych i teleinformatycznych,
 • administratorzy i projektanci sieci komputerowych,
 • specjaliści w systemach instalacji i utrzymania systemów IT.

Specjalności (wybierane tylko na studiach stacjonarnych):

 • Grafika komputerowa i multimedia,
 • Inżynieria oprogramowania i analiza danych,
 • Infrastruktura i aplikacje sieciowe,
 • Internet rzeczy i aplikacje mobilne,
 • Inżynieria baz danych,
 • Technologie gier i symulacji komputerowych.

Kierunek informatyka stosowana w Łodzi

Więcej informacji o kierunkach informatycznych, ich opisy, informacje o zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie studia informatyczne Łódź. Interesujesz się zagadnieniami informatycznymi lub myślisz o karierze w IT, chcesz zostać programistą, zarządzać systemami i sieciami, wykorzystywać technologie informatyczne w różnych sektorach przemysłu i biznesu, a może chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji? Sprawdź stronę studia informatyczne w Polsce!

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Informatyka w Łodzi

Gdzie studiować kierunek informatyka w Łodzi? Poznaj kierunki oraz specjalności, które decydują…

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Łodzi.

Sprawdź także treści poświęcone studiom w Łodzi:

Studia w Łodzi

Kierunki studiów w Łodzi

Rekrutacja na studia w Łodzi

Uczelnie Łódź

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia