Kierunki studiów WarszawanewStudia informatyczneStudia WarszawaTop studiaTOP Warszawa

Informatyka stosowana w Warszawie

Jeśli interesują Cię studia informatyczne i chcesz wybrać kierunek informatyka stosowana w Warszawie, to lektura tego artykułu dostarczy Ci niezbędnych informacji!

Czy warto studiować informatykę stosowaną?

Kandydaci na studia na kierunku informatyka stosowana muszą przejawiać predyspozycje do nauki przedmiotów ścisłych i technicznych, umiejętności analitycznego myślenia, komunikatywności, zdolności do współpracy w grupie. Główną zaletą tego kierunku są szerokie perspektywy zawodowe i ciągłe zapotrzebowanie na rynku pracy na pracowników naukowych, projektantów i twórców oprogramowania, kierowników zespołów programistycznych, analityków i administratorów systemów informatycznych, projektantów i administratorów sieci komputerowych, specjalistów od bezpieczeństwa systemów informatycznych… Można tak wymieniać bez końca. Informatyka stosowana to kierunek przyszłości i będzie on doskonałym wyborem!

Gdzie studiować kierunek informatyka stosowana w Warszawie?

Studia na kierunku informatyka stosowana proponuje Politechnika Warszawska (ma go w swojej ofercie Wydział Elektryczny PW). Czego możesz się spodziewać podejmując studia na tym Wydziale?

Informatyka stosowana na Politechnice Warszawskiej

Podstawowym celem kształcenia na kierunku informatyka stosowana, prowadzonym przez Wydział Elektryczny Politechniki Warszawskiej, jest przygotowanie wysoko wykwalifikowanych kadr o kompetencjach i umiejętnościach odpowiadających aktualnym i przyszłym potrzebom społecznym i gospodarczym. Zgodnie z koncepcją kształcenia studia są realizowane w powiązaniu z działalnością naukowo-badawczą prowadzoną na Wydziale, uwzględniają trendy rozwojowe w dyscyplinie informatyka techniczna i telekomunikacja, umożliwiają osiągnięcie efektów uczenia się w zakresie wiedzy i umiejętności w odniesieniu do kompetencji inżynierskich, zawodowych oraz badawczych.

Program studiów I stopnia dla kierunku informatyka stosowana zapewnia studentom uzyskanie ogólnych kompetencji inżynierskich w zakresie: analizy matematycznej i algebry, metod numerycznych, teorii mnogości i matematyki dyskretnej, metod probabilistycznych i statystyki, podstawowych działów fizyki, przedsiębiorczości i zarządzania oraz ochrony własności intelektualnej. Kompetencje kierunkowe są uzyskiwane w ramach modułów kształcenia obejmujących zagadnienia kluczowe dla współczesnej informatyki, zarówno od strony sprzętowej (architektura systemów i sieci komputerowych), jak i programowej, w tym modelowanie oprogramowania, programowanie obiektowe, programowanie internetowe itp. Omawiane są również zagadnienia bezpieczeństwa i ochrony danych w systemach komputerowych oraz zarządzania projektami informatycznymi.

Specjalności:

  • Inżynieria oprogramowania
  • Inżynieria danych i multimedia
  • Inżynieria komputerowa

Kierunek informatyka stosowana w Warszawie

Więcej informacji o kierunkach informatycznych, ich opisy, informacje o zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie studia informatyczne Warszawa.

Interesujesz się zagadnieniami informatycznymi lub myślisz o karierze w IT, chcesz zostać programistą, zarządzać systemami i sieciami, wykorzystywać technologie informatyczne w różnych sektorach przemysłu i biznesu, a może chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji? Sprawdź stronę studia informatyczne w Polsce!

CZYTAJ TAKŻE:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Warszawie.

Studia w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawie

Rekrutacja na studia w Warszawie

Uczelnie Warszawa

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij


Czytaj więcej: studia w Warszawie

Studia społeczne w Warszawie

Studia społeczne w Warszawie znajdziesz m.in. na Uniwersytecie Warszawskim, UKSW, Akademii Finansów i Biznesu Vistula,…

Geoinformatyka w Warszawie

Kierunek studiów geoinformatyka łączy wiedzę i umiejętności z zakresu informatyki, grafiki komputerowej, nauk geoinformacyjnych, geodezji…

Studia filologiczne w Warszawie

Studia filologiczne w Warszawie to przede wszystkim oferta Uniwersytetu Warszawskiego i UKSW. Kierunki filologiczne prowadzą…

Prawo i finanse w Warszawie

Prawo i finanse to elitarna dwukierunkowa oferta, w ramach której student realizuje dwa kierunki studiów:…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia