Kierunki studiówKierunki studiów WarszawaStudia chemiczneStudia Warszawa

Inżynieria chemiczna i procesowa w Warszawie

Studia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa to w Warszawie propozycja Politechniki Warszawskiej. Te studia inżynierskie oferuje kandydatom Wydział Inżynierii Chemicznej i Procesowej PW.

Program kształcenia na kierunku inżynieria chemiczna i procesowa obejmuje zagadnienia inżynierskie dotyczące procesów chemicznego i fizycznego przetwarzania w skali przemysłowej surowców w użyteczne formy produktów rynkowych.

Znajomość wiedzy z matematyki, fizyki, chemii i biologii w zakresie mechanizmów i modelowania procesów i operacji jednostkowych stanowi podstawę posiadanej przez absolwentów umiejętności projektowania i prawidłowej realizacji procesów przemysłu chemicznego, farmaceutycznego, spożywczego, petrochemicznego i kosmetycznego.

Absolwent posiada umiejętność projektowania i eksploatacji aparatów i instalacji przemysłowych oraz zna zasady sterowania i bezpiecznego prowadzenia procesów przetwórczych w dużej skali. Umie planować i prowadzić badania doświadczalne procesów przemysłowych wykorzystując nowoczesne przyrządy kontrolno-pomiarowe oraz prawidłowo interpretować uzyskane wyniki pomiarów.

Kompetencje absolwenta pozwalają na jego działalność zawodową w obszarach: przemysłu przetwórczego, biotechnologii, nanotechnologii oraz inżynierii bioprocesowej i biomedycznej.

Kierunek inżynieria chemiczna i procesowa w Warszawie

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia chemiczne Warszawa. Interesujesz się naukami ścisłymi, bawią cię działania w laboratoriach, cieszą eksperymenty i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia chemiczne w Polsce.

CZYTAJ RÓWNIEŻ

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Warszawie.

Studia w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawie

Rekrutacja na studia w Warszawie

Uczelnie Warszawa

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia