Kierunki studiówKierunki studiów WarszawaStudia medyczneStudia Warszawa

Kierunek lekarsko-dentystyczny w Warszawie

Interesuje Cię stomatologia? Wybierasz się na studia medyczne w Warszawie? Kierunek lekarsko-dentystyczny to propozycja Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Kierunek lekarsko-dentystyczny ma w swojej ofercie studiów jednolitych magisterskich Warszawski Uniwersytet Medyczny.

Kierunek lekarsko-dentystyczny na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym

Po uzyskaniu dyplomu i odbyciu stażu podyplomowego oraz zdaniu LDEK (Lekarsko-Dentystycznego Egzaminu Końcowego) absolwent może podjąć pracę w zawodzie lekarza dentysty. Zadania zawodowe lekarza dentysty mogą być realizowane w Zakładach Opieki Zdrowotnej, szkolnictwie, instytucjach badawczych, ośrodkach badawczo-rozwojowych oraz instytucjach zajmujących się poradnictwem i upowszechnianiem wiedzy z zakresu edukacji prozdrowotnej oraz realizujących programy profilaktyczne w zakresie zdrowia jamy ustnej, a także firmach zajmujących się produkcją i dystrybucją materiałów i sprzętu stomatologicznego.

Posiadana przez absolwenta wiedza teoretyczna i praktyczne umiejętności w zakresie poszczególnych dziedzin stomatologii, umożliwiają sprawowanie ogólnostomatologicznej opieki nad pacjentem (z uwzględnieniem współpracy interdyscyplinarnej). Dodatkowo pozwala na kształtowanie stomatologicznych postaw prozdrowotnych. Zdobyta wiedza w zakresie nauk podstawowych i medycznych umożliwia współpracę z lekarzami medycyny i innymi pracownikami zawodów medycznych, dotyczącą zdrowia jamy ustnej i diagnostyki ogólnych problemów zdrowotnych.

Absolwent ma również możliwość ubiegania się o specjalizację zawodową zgodnie z przepisami danego państwa oraz jest przygotowany do zdobywania kolejnych stopni i tytułów naukowych oraz dalszego doskonalenia zawodowego.

Kierunek lekarsko-dentystyczny w Warszawie

Więcej informacji o kierunkach medycznych, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach znajdziesz na stronie: studia medyczne Warszawa. Interesujesz się zagadnieniami związanymi z medycyną, zdrowiem i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia medyczne w Polsce.

Czytaj także:

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Warszawie.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Warszawie i woj. mazowieckim:

Studia w Warszawie

Kierunki studiów w Warszawie

Rekrutacja na studia w Warszawie

Uczelnie Warszawa

Ciekawy artykuł? Podziel się z innymi i udostępnij

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia