Kierunki studiówKierunki studiów Zielona GóraStudia informatyczneStudia Zielona Góra

Inżynieria danych – Uniwersytet Zielonogórski

Uniwersytet Zielonogórski zaprasza na innowacyjny kierunek – inżynierię danych. Studia można uznać na pewno za studia przyszłości. Poznaj ofertę Wydziału Matematyki, Informatyki i Ekonometrii UZ

Podstawowym celem studiów na kierunku inżynieria danych jest zdobycie wiedzy w zakresie użytkowania systemów obliczeniowych, analitycznych i informatycznych oraz przetwarzania i przechowywania informacji. Istotna jest umiejętność szybkiego szybkie implementowania algorytmów analitycznych i numerycznych, przeprowadzenie symulacji otrzymanych rozwiązań oraz wizualizacji i interpretacji uzyskanych wyników w formie dostosowanej do oczekiwań pracodawcy. Takie właśnie umiejętności zdobędziesz dzięki studiom na kierunku inżynieria danych.

Inżynieria danych to innowacyjny kierunek studiów w Polsce, który wychodzi naprzeciw zapotrzebowaniu rynku pracy na takich specjalistów. Sprawdź, co trzeba zrobić, by zostać studentem.

Zasady rekrutacji na kierunek inżynieria danych na UZ

Najważniejsze przedmioty w konkursie świadectw to matematyka oraz jeden spośród: biologia, chemia, fizyka, geografia, informatyka. Do obliczenia wyniku brany jest również pod uwagę wynik matury z języka obcego oraz języka polskiego.

Strona kierunku: INŻYNIERIA DANYCH , Uniwersytet Zielonogórski

ZOBACZ RÓWNIEŻ: UNIWERSYTET ZIELONOGÓRSKI

Więcej informacji o kierunkach, ich opisy, informacje o procesie rekrutacji i zasadach rekrutacji lub opłatach dowiesz się na stronie: studia informatyczne Zielona Góra. Interesujesz się informatyką, nowoczesnymi technologiami i chcesz poznać inne możliwości realizowania swoich pasji na studiach w Polsce, zobacz – studia informatyczne w Polsce.

Czytaj również

Może wolisz zobaczyć jeszcze inne typy studiów – skorzystaj z informacji rodzaje studiów i wybierz rodzaje studiów w Zielonej Górze.

Zobacz również inne treści poświęcone studiom w Zielonej Górze:

Studia w Zielonej Górze

Kierunki studiów w Zielonej Górze

Rekrutacja na studia w Zielonej Górze

Uczelnie Zielona Góra

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Zbliżające się wydarzenia